sylwuniunia69
Posty: 3
Rejestracja: czw 28 mar, 2013

śr 25 mar, 2015

Witam wszystkich!

Piszę w dwóch sprawach. Potrzebuję opinii i pomocy w wybraniu repertuaru.

Mam 23 lata. Skończyłam pierwszy stopień szkoły muzycznej i dwa lata drugiego, potem niestety musiałam przerwać. Teraz jestem za granicą i bardzo chciałabym powrócić do nauki. Teoretycznie konserwatorium, które wybrałam może mnie przyjąć, o ile skończyłam jakąkolwiek szkołę średnią.

I tu potrzebuję opinii. Co sądzicie, mam szansę na dorównanie poziomem (teoria + skrzypce) osobom, które niegdy nie przerwały nauki? Zdaję sobie sprawę, że na konkursy typu Poznań czy Indianapolis już jest dla mnie za późno, ale na to, że mogłabym grać na skrzypcach zawodowo liczę...

Pytanie nr 2, co doradzilibyście jako repertuar na przesłuchanie? Mam czas na przygotowanie do września - 2 sonaty i dwa utwory.Jeśli chodzi o mój poziom, bardzo średnio zaawansowany, gram teraz np. Dudziarza Wieniawskiego i to jest jak dla mnie nie za trudne, w sam raz.

Dziękuję z góry za wszystkie odpowiedzi.

Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
rzepola
Moderator
Posty: 698
Rejestracja: sob 17 kwie, 2010

wt 07 kwie, 2015

Na ten wrzesień chcesz zrobić utwory na egzamin wstępny na studia?
Ćwiczu, ćwiczu.
Chodź, zarzępolę Ci na szczypcach duszy mojej!

sylwuniunia69
Posty: 3
Rejestracja: czw 28 mar, 2013

wt 14 kwie, 2015

Wydaje mi się, że wyraziłam się jasno. Nie założyłam postu po to, żeby dowiedzieć się, że to, co planuję to idiotyzm. Idąc dalej, że może powinnam siedzieć w domu i się nie wychylać. Jestem tu z nadzieją, że otrzymam jakąś konstruktywną poradę, na co w dalszym ciągu liczę.

Awatar użytkownika
rzepola
Moderator
Posty: 698
Rejestracja: sob 17 kwie, 2010

śr 03 cze, 2015

Weź jakąkolwiek sonatę romantyczną. Liczy się to, jak zagrasz, a nie to, co zagrasz.
Ćwiczu, ćwiczu.
Chodź, zarzępolę Ci na szczypcach duszy mojej!

Wróć do „Repertuar”