mikomazi
Posty: 5
Rejestracja: pn 14 lut, 2011

śr 20 lis, 2013

Pa-da-rach-CACH!
Warsztaty polskiej muzyki tradycyjnej i zabawa taneczna przy muzyce wiejskiej na żywo.

Stowarzyszenie To.pole serdecznie zaprasza do udziału w warsztatach polskiej muzyki tradycyjnej w Krakowie.

Muzyka wiejska przez lata pełniła bardzo praktyczną rolę – pozwalała tańczyć. Poprzez cykliczne zabawy taneczne organizowane w Krakowie wracamy do tej tradycji – gramy do tańca i spontanicznej zabawy przy muzyce na żywo.

W drugiej odsłonie warsztatów proponujemy udział w warsztatach instrumentalnych i śpiewu. Tym razem skupimy się na muzyce Lubelszczyzny. Zajęcia poprowadzą: skrzypek Stanisław Głaz z Dzwoli oraz śpiewaczka Ewa Grochowska.

Warsztaty skrzypcowe ze Stanisławem Głazem - melodie z Lubelszczyzny
kiedy: niedziela 24.11.2013, godz. 16-18.
gdzie: Muzeum Etnograficzne im. Seweryna Udzieli w Krakowie, ul. Krakowska 46 (w podwórku).
koszt: 30 zł/os.

UWAGA – ilość miejsc ograniczona
Zapisy, informacje: stowarzyszenie.to.pole@gmail.com, tel. 506 900 110

Celem warsztatów jest pokazanie polskiej muzyki tradycyjnej w autentycznej formie - możliwie bliskiej tej, w jakiej praktykowana była kiedyś na wsi.

W niedzielę wieczorem zapraszamy na otwartą zabawę taneczną z muzyką na żywo. Do tańca zagra kapela Stanisława Głaza z Dzwoli i przyjaciele - będą roztoczańskie podróżniaki, polki, oberki, walczyki.
Projekt jest współfinansowany ze środków Gminy Miejskiej Kraków.

„Jak słyszę, jak gra inny muzykant, to mi nie przeszkadza,
że on gra lepiej lub gorzej niż ja.
Tylko mi się widzi, że to rodzina.
Jak gdzieś pojadę, wyjdę, przywitam się, patrzę
- wkoło mnie rodzina stoi.”
Stanisław Głaz

Stanisław Głaz - skrzypek z Dzwoli (Roztocze, Lubelszczyzna). Doskonały muzyk i pedagog. Z niesłychana energią i zapałem prezentuje oraz przekazuje młodym tradycyjny repertuar oraz styl gry. Jak mało kto, w sposób ciekawy i bardzo obrazowy opowiada o muzyce i swoim muzykowaniu.
Pochodzi z niezwykle muzykalnej rodziny. Jego pradziadek, dziadek i ojciec przed wojną tworzyli rodzinną kapelę grając na klarnecie i skrzypcach. Pan Stanisław gry na skrzypcach nauczył się od swojego ojca jako młody chłopak. Grywał na weselach, chrzcinach, wiejskich zabawach, a także chodząc po kolędzie.
Grał również na tenorze w miejscowej orkiestrze dętej. Znany jest ze swojej pracowitości w gospodarstwie; był również cieślą, murarzem, szewcem.
Z wyjątkowym kunsztem wykonuje podróżniaki, oberki, polki i walczyki.
Źródło: http://festiwal.sukabilgorajska.pl/

Zabawa z muzyką – kapela Stanisława Głaza z Dzwoli (Lubelskie) i przyjaciele
kiedy: niedziela 24.11.2013, godz. 20
gdzie: klub Kabaret, ul. Krakowska 5 (wejście przez bramę w podcieniach).
wstęp: 10 zł

http://to-pole.org
http://www.facebook.com/stowarzyszenie.to.pole

Organizator – Stowarzyszenie To.pole
Partnerzy – Muzeum Etnograficzne im. Seweryna Udzieli w Krakowie, klub Kabaret
Patron medialny – portal MuzykaTradycyjna.PL

Projekt jest współfinansowany ze środków Gminy Miejskiej Kraków.

Wróć do „Kursy, konkursy”