Awatar użytkownika
Dori
Posty: 146
Rejestracja: sob 10 kwie, 2010

pt 05 lis, 2010

Na pewno ułatwią. Witaj :-D
Rodziców zapraszam na forum: "Dzieciaki ze szkół muzycznych"
http://forum.gazeta.pl/forum/f,45595,Dzieciaki_ze_szkol_muzycznych.html

AnnaKarenina
Posty: 81
Rejestracja: wt 13 kwie, 2010

pt 12 lis, 2010

Na starym forum się przedstawiłam a tu zapomniałam o tym na śmierć;). Mam na imię Ania, mieszkam w Poznaniu, mam 24 lata (to mi się kojarzy z wierszem "Ocalony" Różewicza, Boże!), w tym roku kończę prawo i filologię polską. Zamierzam zostać sędzią. Nie uczęszczałam do szkoły muzycznej, ale grałam kilka lat na gitarze klasycznej, a od roku uczę się prywatnie gry na skrzypcach, w których się zakochałam na "amen":-). Ciągle o coś pytam na tym forum i staram się rozwijać swoją wiedzę o tym niezwykłym instrumencie.

Luna
Posty: 0
Rejestracja: pt 19 lis, 2010

pt 19 lis, 2010

Hej wszystkim!
Na imię mi Agata, ale nie lubię kiedy się tak na mnie mówi ^^
Jestem na 6 roku SM w Koninie, gram na skrzypcach:)
Miłego dnia!

agatha26
Posty: 61
Rejestracja: sob 07 sie, 2010

pt 03 gru, 2010

Ups...juz od pewnego czasu jestem na forum, a nawet nie raczyłam jeszcze się przedstawić....Na imię mam Agata, minęło mi 27 wiosen, na skrzypcach grałam dokładnie 3 lata ( zaczęłam w wieku 7 lat), minęło 17 lat i postanowiłam uczyć się nadal. Moja ponowna przygoda z tym instrumentem rozpoczęła się we wrześniu, już co nieco sobie poprzypominałam, no i gram proste utwory. Muszę przyznać, ze idzie mi lepiej niz wtedy, kiedy bylam dzieckiem, poniewaz teraz robię wszystko bardziej świadomie. Pozdrawiam wszystkich forumowiczów

Dusza
Posty: 4
Rejestracja: ndz 16 sty, 2011

ndz 16 sty, 2011

Rodziciele moi nadali mi imię Jacek. Mam za sobą 13 zim. Zamieszkuję we Śląskim Bytomiu. Gram na skrzypcach od 7 roku życia. 8-)

Awatar użytkownika
Sherlock
Posty: 5
Rejestracja: pn 24 sty, 2011

pn 24 sty, 2011

Witam ;D
Jam jest Laura , urodzona w roku pańskim 1996 , dnia 16 piątego miesiąca .
Rocznikowo liczę sobie 15 wiosen .
Pasjonuję się kryminalistyką i wszystkim , co z nią związane , na co wskazuje nick .
Mam , jakby to powiedzieć ... duże zdolności manualne , poza tym ponad wszystko kocham muzykę klasyczną .
Gram na trąbce i czasem wydaję wątpliwej jakości dźwięki na fortepianie , zapytacie zatem - po co tu się szwendam ?
Bo chciała bym grać na skrzypcach . Aktualnie cierpliwie zbieram skrzypcowe ciekawostki i fundusze na instrument .
Nie jestem zbyt lubiana przez rówieśników , zresztą , z wzajemnością . Wg. nich jestem : obrażalska ( mam swoją dumę i nie pozwalam się poniżać ) , nudna ( muzyka klasyczna i książki mówią oczywiście same za siebie ) , przemądrzała ( tego nie umiem wytłumaczyć ) i leniwa ( z tym się akurat zgadzam . mogę przez 4 godziny siedzieć bez ruchu na fotelu i słuchać radia , ale zadań domowych nie odrobię )

poza tym podejrzewam , że urwałam się z poprzedniej epoki , co potwierdza upodobanie do ... hmm... oryginalnego słownictwa .

Przepraszam , że się tak rozpisałam .
Laura ;)
http://jerzynka.deviantart.com/

Awatar użytkownika
rzepola
Moderator
Posty: 698
Rejestracja: sob 17 kwie, 2010

wt 25 sty, 2011

Witaj, Sherlocku! Ja również kocham muzykę klasyczną i książki! Miło mi bardzo, że dołączyłaś do tego zacnego grona :)
Ćwiczu, ćwiczu.
Chodź, zarzępolę Ci na szczypcach duszy mojej!

Nadine
Posty: 0
Rejestracja: wt 08 lut, 2011

pt 11 lut, 2011

To i ja się przywitam. Na początek powiem tylko, że po przeczytaniu sporej ilości postów (tak, tak, bezczelnie się ukrywam, po cichutku) wydajecie się bardzo przyjaznymi ludźmi i cieszę się, że tutaj trafiłam ;)

Mam piętnaście lat i jedyne, co łączy mnie z muzyką, to... jej słuchanie. Uwielbiam dźwięk skrzypiec, ale nie potrafię na nich grać i póki co, nie mam szansy by się tego nauczyć. W każdym razie lubię też czytać na ich temat, dlatego tu jestem. Kto wie, może kiedyś wezmę w ręce ten instrument i nauczę się wydawać z niego jakieś przyzwoite dźwięki. Swojego czasu grałam na gitarze klasycznej, ale nie było to nic specjalnego - ot, "pobrzdękiwanie" od czasu do czasu.

Tak więc, witam serdecznie! :)

Agugu99
Posty: 31
Rejestracja: sob 13 lis, 2010

ndz 03 lip, 2011

Właściwie to powinnam przedstawić się już bardzo dawno...Trudno...

Mam na imię Agnieszka i właśnie ukończyłam 4 klasę I st. w klasie skrzypiec. Mam 12 lat. Poza muzyka fascynuję się literaturą. Wydaje mi się, ze całkiem nieźle mi idzie i zamierzam udać się do II st.:)

Pozdrawiam wszystkich! :-D

Lisiczka
Posty: 1
Rejestracja: czw 28 lip, 2011

sob 30 lip, 2011

Hej!
Mam na imię Asia, mam 17 lat i mieszkam we Wrocławiu. Gry na skrzypcach uczę się 8 rok i od września uczęszczać będę do V kl. OSM II st. Interesuję się zwierzętami do tego stopnia, by myśleć o ewentualnym kierunku studiów związanym z tym zamiłowaniem. Oczywiście na pierwszym miejscu wciąż utrzymują się skrzypce i staram się przyszłość wiązać z AM :).
Pozdrawiam :))

Veronica
Posty: 18
Rejestracja: ndz 30 paź, 2011

pn 31 paź, 2011

Hej!
Mam na imię Weronika, mam 17 lat. Grałam 3 lata na pianinie, a pojutrze czeka mnie pierwsza lekcja gry na skrzypcach, której jestem bardzo ciekawa. :) Wszyscy mówią mi że już za późno na skrzypce, w sumie po części też tak uważam ale zakochałam się w brzmieniu tego instrumentu i chciałabym przynajmniej spróbować, przekonać się jak to jest trzymać go w rękach, próbować wydobyć z niego jakiś dźwięk ;D
Z uwagą czytam wszystkie Wasze posty i pozdrawiam!
http://www.youtube.com/watch?v=VDeqc34osGk

Awatar użytkownika
Zuzka
Posty: 1
Rejestracja: sob 30 kwie, 2011

pn 31 paź, 2011

Nigdy nie jest za późno aby zacząć...;)
Najważniejsze to mieć chęci ^^
"Ucha nadstawiam słucham jak gra, muzyka we mnie w muzyce ja ! "

gg 10061808

Awatar użytkownika
bellgee
Posty: 15
Rejestracja: sob 16 kwie, 2011

sob 05 lis, 2011

Cześć :)
Jestem Ewa, mam 24 lata, na skrzypach gram teoretycznie 12 lat, jednak z racji dużych przerw trudno mi to zweryfikować- na pewno nie gram jak ktoś, kto ćwiczył przez 12 lat regularnie ;)
Kiedy byłam młoda i głupia ukończyłam SM I st. i postanowiłam zrobić sobie rok przerwy...co wiadomo, jak się skończyło.. Ale po latach zabolało mnie serce i-mimo wieku- uczę się w szkole muzycznej II st! Jestem w IV klasie. Trochę boli, bo trzeba dużo nadrabiać i pewnie jestem na troszkę nniższym poziomie niż inni w "czwartej", ale bardzo to lubię. Jeśli wygram w lotto(kiedy kończę SM już dawno będę chodziła do pracy), to pójdę na AM, o ile mnie zechcą :D. Jak widać stoi to pod znakiem zapytania..Póki co studiuję inną dziedzinę sztuki.

Uwielbiam czekoladę, koty, dobre filmy oraz spotykać ludzi, tańczyć i dużo się śmiać :)
Co masz zrobić dziś- zrób dziś.

mycha_violin
Posty: 35
Rejestracja: sob 26 cze, 2010

pt 11 lis, 2011

Hej ! jestem Marta i mam 14 lat ;p
cieszę się że zarejestrowałam się na forum bo dużo mi tu pomogliście ;p ;))

Awatar użytkownika
paranoja
Moderator
Posty: 245
Rejestracja: sob 10 kwie, 2010

sob 12 lis, 2011

Witam serdecznie :)

Bellgee, jak wygrasz w lotto, to na pewno Cię na AM zechcą ;) Przedmioty Twojego uwielbienia nie są mi obce, zwłaszcza teraz, gdy w pobliżu mruczy kot, a czekolada rozpływa się w ustach! Ale dopiero w chwili, gdy przeczytałam Twój post zaczęłam się uśmiechać. Człowiekowi czasem trzeba przypomnieć, że jest mu dobrze ;)
Ciekawa jestem, co studiujesz. Pochwal się!

bang
Posty: 2
Rejestracja: ndz 13 lis, 2011

pn 14 lis, 2011

hej ! jestem Monia i mam 20 lat mieszkam w Trójmieście ;p gram na Skrzypkach , studia ;p
lubię żółwie - moja rodzina ma ich trochę w swoim ''dorobku'' ;)
kocham dobre horrory itd
jestem tu nowa więc liczę na wsparcie .! ;)

Awatar użytkownika
Derry
Posty: 387
Rejestracja: ndz 11 kwie, 2010

pn 14 lis, 2011

I po brudzie :D


Witamy :)

Awatar użytkownika
bellgee
Posty: 15
Rejestracja: sob 16 kwie, 2011

czw 17 lis, 2011

Paranojo, good point ;D. Oczywiście miałam na myśli, że nie musiałabym pracować, a skupić się na dalszej nauce, co mi się marzy ;). Cieszę się, że jesteśmy już dwie!:)
Studiuję grafikę na ASP

Band, witamy! Możemy- poza wymianą informacji skrzypcowych- polecać sobie filmy, co prawda nie przepadam za krwawymi, ale thrillery jak najbardziej!
Masz moje wsparcie, też jestem świeżakiem na forum! ;)
Co masz zrobić dziś- zrób dziś.

invincibleviolin
Posty: 0
Rejestracja: wt 17 sty, 2012

wt 17 sty, 2012

Cześć :)
Mam 17 lat, gram już 10 rok na skrzypcach. Po 6 męczących latach szkoły muzycznej, pomimo zdanego egazminu do II stopnia chciałam odłożyć skrzypce. Ale przez kolejne 2 lata zastanawiałam się czy jednak nie zdecydować się na dalszą naukę i dzięki różnym ludziom, między innymi dzięki przyjaciołom z zespołu rockowego, których poznałam w SM i z którymi zaczęłam grać, stwierdziłam, że granie na skrzypcach to jest to,co chcę robić :)
Opuściłam rodzinne miasto,w którym nie miałam możliwości rozwijania się i jestem dziś w SM II stopnia, uczę się i nie wyobrażam sobie odłożenia skrzypiec :)

Awatar użytkownika
Rose
Posty: 30
Rejestracja: pn 16 sty, 2012

wt 17 sty, 2012

Cześć:D:D:D:D
Mam 14 lat, a gram na skrzypcach od 7 lat i juz wiem że w przyszłości chciałabym zdawać na AM,najlepiej w Warszawie ( Ach te marzenia... :-D ) Oprócz skrzypiec które zajmują prawie w całości moje dnie moimi pasjami są też dobre książki (Potępienie Paganiniego :-) ), żeglarstwo, pływanie, i języki obce (w szczególności niemiecki).
Ale skrzypce są i tak ,,number one"!

Awatar użytkownika
rzepola
Moderator
Posty: 698
Rejestracja: sob 17 kwie, 2010

śr 18 sty, 2012

Witamy Cię serdecznie na naszym forum i życzymy powodzenia na Twojej drodze do Warszawy :-) (notabene, też o tym marzę ;-) ). To fajnie, że masz tak dużo niemuzycznych zainteresowań, w końcu artysta powinien być erudytą, uważaj tylko, żeby Ci maszt paluszków nie przyciął :-P .
Ćwiczu, ćwiczu.
Chodź, zarzępolę Ci na szczypcach duszy mojej!

Awatar użytkownika
Rose
Posty: 30
Rejestracja: pn 16 sty, 2012

śr 18 sty, 2012

Oczywiście że będę uważać na paluszki ;-) Może kiedyś spotkamy się w Warszawie?

Awatar użytkownika
rzepola
Moderator
Posty: 698
Rejestracja: sob 17 kwie, 2010

śr 18 sty, 2012

Oj, liczę na to, ale patrząc na Twój repertuar w tym wieku, to będą mogła Ci co najwyżej futerał nosić.
Ćwiczu, ćwiczu.
Chodź, zarzępolę Ci na szczypcach duszy mojej!

Awatar użytkownika
Rose
Posty: 30
Rejestracja: pn 16 sty, 2012

czw 19 sty, 2012

Oj,nie przesadzajmy :roll: Od paru miesięcy czytałam już wasze posty i zdążyłam się zorientować że ty przecież bardzo dobrze grasz

Awatar użytkownika
rzepola
Moderator
Posty: 698
Rejestracja: sob 17 kwie, 2010

czw 19 sty, 2012

Nooo... dzięki. Ale posty a rzeczywistość to różnica. Ja jestem zakompleksionym botem i stwarzam sobie dualną rzeczywistość w internecie, w której jestem supehiper wirtuozem.
A tak serio, to ja mam trudny repertuar, ale nie gram go dobrze. Ale serio dzięki, to miłe usłyszeć coś takiego ;-) .
Ćwiczu, ćwiczu.
Chodź, zarzępolę Ci na szczypcach duszy mojej!

rozum i serce
Posty: 0
Rejestracja: ndz 22 sty, 2012

ndz 22 sty, 2012

Witam wszystkich :)
Mam aż 18 lat (staaara jestem) i w tym roku piszę mature... :-P dobra, to był zły początek.
Na skrzypcach uczę się od paru lat, piąty rok już chyba idzie, w tym roku kończę szkołę muzyczną I stopnia (czasami daje się mnie słuchać), i właściwie mam dylemat, czy dalej kontynuować naukę. Oczywiscie bardzo bym chciała, ale boję się, ze nie pogodzę tego ze studiami, poza tym nie wiem, czy mnie gdzieś przyjmną. Póki co mam zamiar duuużo- jeszcze wiecej niż zwykle-grać, grać i grać ;-) Poza muzyką, w moim życiu dość nietypowo jak na "artystę", króluje też matematyka, ale przecież "muzyka to matematyka zaklęta w dźwiękach"- tak mawiała moja ukochana pani od pianina. Bardzo lubię też język niemiecki,dobrą książkę, dobry film, podumać nad tym wspaniałym światem, rozmawiać na tematy, na które się zazwyczaj nie rozmawia. Ogólnie jestem trochę oderwana od rzeczywistości, taka "twardo stąpająca 10 cm nad ziemią", ale dobrze mi tak, nawet bardzo :)
Zazwyczaj nie lubię się udzielać tak hmm... internetowo, ale mam nadzieję, ze jakoś się zintegruję z juz naszą skrzypcową społecznością, z ludźmi, którzy mają podobnego bzika jak ja, na tym punkcie i którzy będą mnie inspirować w chwilach zwątpienia, które chyba każdy, częściej, czy rzadziej ma:)
Hmm... i chyba mam skołonności do gadulstwa.
Życzę wszystkim miłego dnia i dużo uśmiechu, bo wtedy świat wygląda zuuupełnie inaczej:)

Awatar użytkownika
rzepola
Moderator
Posty: 698
Rejestracja: sob 17 kwie, 2010

ndz 22 sty, 2012

Witamy serdecznie nową użytkowniczkę!
Ja też miewałam w życiu ciągoty do matematyki i dobrych książek (drugie zostało mi do teraz). Myślę, że się dogadamy :).
Ćwiczu, ćwiczu.
Chodź, zarzępolę Ci na szczypcach duszy mojej!

Anzelma112
Posty: 6
Rejestracja: czw 23 cze, 2011

pt 03 lut, 2012

Jestem Ania, mam 13 lat i mieszkam w Warszawie. Uczę się grać na skrzypcach ok. rok. Zainspirowała mnie moja idolka - Emilie Autumn i uważam, że skrzypce dla mnie to strzał w dziesiątkę! ^^
No i co tu jeszcze na pisać? Uczę się grać prywatnie.
Nie wiążę za bardzo przyszłości ze skrzypcami. To jest ot taki dodatek do mojego nudnego życia.
Co poza muzyką? Zjawiska paranormalne, moda nowożytna, pin-up, rysunek i książki
Obiecuję, że postaram się w miarę często udzielać na forum :)
"I nastał czas, że wylał hades!
I nie pomoże nic, gdy zmieszasz ropę z krwią"
~Hunter - T.E.L.I...

Awatar użytkownika
rzepola
Moderator
Posty: 698
Rejestracja: sob 17 kwie, 2010

pn 11 cze, 2012

Spóźnione ale szczere powitanie dla Anzelmy112! ;-)
Mam nadzieję, że nie zniechęciłaś się dotychczasowym naszym brakiem reakcji i forum jeszcze długo Ci posłuży.
Ćwiczu, ćwiczu.
Chodź, zarzępolę Ci na szczypcach duszy mojej!

Amanarel
Posty: 24
Rejestracja: czw 07 cze, 2012

pn 11 cze, 2012

Witam serdecznie. :)

Mam na imię Mateusz i studiuję biotechnologię. ;D Niedługo skończę 22 lata, a na skrzypcach gram dopiero od ~półtora roku. Chociaż jeszcze długa droga przede mną, kocham ten isntrument. :) A co poza tym?
Studia i skrzypce zabierają raczej wystarczająco dużo czasu. Ale uwielbiam też czytać. Głównie fantystykę, zarówno polską i zagraniczną, jak i horrory (nie będę zaskakujący - głównie S. Kinga).

Pozdrawiam! :)

Awatar użytkownika
rzepola
Moderator
Posty: 698
Rejestracja: sob 17 kwie, 2010

śr 13 cze, 2012

Witamy Cię również, Mateuszu, na naszym forum :-) .
Cieszymy się bardzo, że dołączyła do nas kolejna osoba, która wie czego chce i nie zwraca uwagi na "rady" mądrych sceptyków. Długa droga przed Tobą, ale oby była ona przyjemna i do przebycia!
Ćwiczu, ćwiczu.
Chodź, zarzępolę Ci na szczypcach duszy mojej!

Awatar użytkownika
Primavera
Posty: 16
Rejestracja: sob 30 cze, 2012

czw 05 lip, 2012

Witam wszystkich!
zaczęłam grę na skrzypcach w wieku...25 lat, tak tak, i uczę się od kilku (to sobie obliczcie ;) Jestem świetnym przykładem że grać, uczyć się można w każdym wieku. Faktem jest że chodziłam do szkoły muzycznej na fortepian, ale rzuciłam bo nie było to, za to gdzieś w marzeniach były skrzypce, i po prostu odważyłam się po nie sięgnąć. zaczęłam od znalezienia nauczyciela i kupna instrumentu akustycznego.
Gram od ok.4,5 lat, wprawdzie z dużymi przerwami, z braku czasu (praca, zajęcia), więc nie mogę poświęcić tyle czasu na ćwiczenia co wymagają w szkole muzycznej. Ale grałam już Sarabandę B., Kujawiaka Wieniawskiego, Fantazję Telemana, czy Vivaldiego koncert a - może nie idealnie (tempo, intonacja do dopracowania, interpretacja), ale na tyle że sprawia mi to ogromną przyjemność, i niedowierzanie że jeszcze kilka lat temu gdyby mi ktoś powiedział - zagrasz ten utwór, to bym popukała w czoło :mrgreen: Po wakacjach bierzemy za Bacha koncert podwójny, mam do rozczytania nuty i nie mogę doczekać wspólnego grania!
Lubię też (na razie słuchać bardziej, bo brak warsztatu) muzykę ludową, rozrywkową, samej podoba mi się bardzo folk (muzyka klezmerska - Kroke, Nigel Kennedy!, irlandzka - The Corrs, Chieftains), a tutaj wymogów wyższych szkół muzycznych nie ma, poza umiejętnościami, więc hulaj dusza!

Muzyka jest dla mnie hobby, nie widzę się na salach koncertowych, ale chętnie bym wspólnie pomuzykowała, bo przecież są utwory czy z towarzyszeniem fortepianu, bądź wielogłosowe.
Między innymi znalazłam to forum, żeby dzielić wspólne doświadczenia, jak i poznać ludzi o podobnych zainteresowaniach :) chcących nawet wspólnie muzykować.

:-) Czy są tu tacy "starzy" jak ja :mrgreen: z Warszawy, co by chcieli wspólnie dzielić pasję grania, albo wspólnego opracowywania utworów? :-)


Pozdrawiam
Kasia
Anne Akiko Meyers Performs the Saint-Saens 'Rondo Capriccioso' http://www.youtube.com/watch?v=gnL7tRK6Yw8

Awatar użytkownika
Namizawa
Posty: 644
Rejestracja: sob 10 kwie, 2010

czw 05 lip, 2012

Witaj!
wreszcie ktoś z Warszawy! Nie wiem czemu ale czytając jedną z Twoich wypowiedzi mam wrażenie że Cię znam,tylko imię mi nie pasuje do tamtej osoby którą mam na myśli :P W każdym razie ja się chętnie piszę na jakieś wspólne granie.Też zaczęłam grać późno więc pod tym względem mamy podobne doświadczenia.
Every time you write parallel fifths, Bach kills a kitten.

Skrzypce są nagie. Mają chude ramionka. Niezdarnie chcą się nimi
zasłonić. Płaczą ze wstydu i zimna. Dlatego. A nie, jak twierdzą recenzenci
muzyczni, żeby było piękniej. To nieprawda. Z.Herbert

Awatar użytkownika
Primavera
Posty: 16
Rejestracja: sob 30 cze, 2012

czw 05 lip, 2012

Bardzo się cieszę :)
bo tego czego mi brak z dobrodziejstw szkoły muzycznej, to właśnie wspólnego muzykowania!

Imię musi się zgadzać, bo nawet nie mam drugiego :-D

Cieszę się, że znalazłam to forum, w sumie to nawet nie ja sama wpadłam na ten pomysł. Ale faktycznie muzyka jest jeszcze ciekawsza, kiedy można wymienić doświadczenia, a dodatkowo inni motywują do większej pracy.
ps. mam plan od miesiący nagrać coś na youtube (oczywiście ciągle za mało "perfekt"), ale chyba się w końcu zmobilizuję :)

Violinee19
Posty: 20
Rejestracja: wt 14 cze, 2011

śr 25 lip, 2012

Hej;) Jestem na forum juz dosc dlugo, ale "przedstawieniowy" watek zauwazylam przypadkiem dopiero teraz...
Wiec...
Jestem Kasia, mam 16 lat, gram na skrzypcach od 10 lat i ide do klasy IV drugiego stopnia. Ucze sie w zacnej (;P) OSM Bytom.
Poza skrzypcami interesuje sie biologia, historia a przede wszystkim uwielbiam czytac przerozne ksiazki i sluchac dobrej muzyki. Od klasyki po maetal xD
Pozdrawiam i zycze milych wakacji;))
O, dajcie mi te małe skrzypce
Może na skrzypcach wygram
Wiatr i pochyłą ulicę
I noc, co taka niezwykła...

Awatar użytkownika
Derry
Posty: 387
Rejestracja: ndz 11 kwie, 2010

śr 25 lip, 2012

Witamy. Na forum jest również użytkowniczka z tej szkoły - altowiolistka. Skończyła V klasę :)

Mam nadzieję, że nam szybko nie uciekniesz i będzie Ci się dobrze korzystało z forum ;-)

Violinee19
Posty: 20
Rejestracja: wt 14 cze, 2011

pt 27 lip, 2012

A użytkowniczkę znam :mrgreen: - to miy xD
A z forum wcale nie zamierzam uciekać :-D Jest super ;-)
O, dajcie mi te małe skrzypce
Może na skrzypcach wygram
Wiatr i pochyłą ulicę
I noc, co taka niezwykła...

sibeling
Posty: 3
Rejestracja: czw 10 maja, 2012

sob 01 wrz, 2012

Ja nazywam się Olga,mam 16 lat i mniej więcej 10 spędziłam ze skrzypcami ;) Idę do klasy IV OSM II stopnia w Koszalinie. Mimo chwilowych załamań nie wyobrażam sobie życia bez instrumentu,to przywiązanie :>
Wolny czas w większości poświęcam muzyce,ale ostatnio zaczęłam też więcej czytać (Haruki Murakami <3).
Nie wiem,co będę jeszcze robić w przyszłości,ale zdecydowanie coś z muzyką ;-)

Awatar użytkownika
rzepola
Moderator
Posty: 698
Rejestracja: sob 17 kwie, 2010

ndz 02 wrz, 2012

Witaj na naszym forum! Cieszymy się bardzo, że przybywa nowych tak doświadczonych użytkowników. Bardzo zachęcam do udzielania się na forum, zarówno w kwestiach muzycznych (np. działy "Edukacja", czy "Repertuar"), jak też i w tych luźniejszych: inne-nasze-pasje-t17883.html , mole-ksiazkowe-t17881.html , itp. Miło nam też będzie, jeśli zagościsz w naszym shout boxie. Cóż pozostaje mi powiedzieć? Chyba już tylko: Enjoy! :mrgreen:
PS Polecam ten wątek: konkurs-t18197.html 8-)
Ćwiczu, ćwiczu.
Chodź, zarzępolę Ci na szczypcach duszy mojej!

Awatar użytkownika
MonkeyQueen
Posty: 1
Rejestracja: sob 05 sty, 2013

sob 05 sty, 2013

Mam na imię Monika, mam prawie 15 lat i gram na skrzypcach już siódmy rok (matko jak ten czas szybko leci :-P ) chodzę na Bednarską w Warszawie wcześniej chodziłam na Globusową. Gram też na fortepianie. Słucham strasznie dużo muzyki. Jeżeli chodzi o muzykę skrzypcową to mam trzy skrzypaczki na których staram się wzorować - Vanessę Mae (dzięki niej zakochałam się w skrzypcach elektrycznych), Emilie Autumn (kontynuacja skrzypiec elektrycznych i świetne piosenki) i Lidnsey Stirling (to jak ona tańczy podczas grania przechodzi ludzkie pojęcie!). Oprócz tego słucham metalu. Kocham książki szczególnie Tolkiena, Lewisa, Kosika, Riordana... No dużo by tu wymieniać :-D moją pasją też są małpy (patrz nick ;-) samych pluszowych małp mam w pokoju ponad 100) mam siostrę, która gra na fortepianie ale rzuciła szkołę muzyczną po dyplomie. Moim największym marzeniem dotyczącym skrzypiec jest kupno skrzypiec elektrycznych :3 interesuje mnie literatura muzyczna i kształcenie słuchu, a niecierpliwie czekam na harmonię, bo zawsze chciałam komponować a nigdy nie miałam jakoś czasu. Ale się rozpisałam :mrgreen:
MonkeyQueen
- Co chcesz przez to powiedzieć? Czy życzysz mi dobrego dnia, czy oznajmiasz, że dzień jest dobry, niezależnie od tego, co ja o nim myślę; czy sam dobrze się tego ranka czujesz, czy może uważasz, że dzisiaj należy być dobrym?
- Wszystko naraz.

Awatar użytkownika
Namizawa
Posty: 644
Rejestracja: sob 10 kwie, 2010

sob 05 sty, 2013

Witaj,
myślę, że w imieniu swoim i Primavery mogę Cie powitać nie tylko jako użytkowniczkę forum, ale też jako sąsiadkę ponieważ obie jesteśmy mieszkankami Piastowa, a co za tym idzie o Włochy i Globusowa są nam znane :) No i ja sama na Bednarskiej mam znajomych, sama tam od przypadku do przypadku bywam z kolegą,on ćwiczy a ja śpię obok ;D
Ps nie jesteś przypadkiem tą szczuplutką ciemnowłosą skrzypaczką którą czasem widuję w skm lub km? ;-)
Every time you write parallel fifths, Bach kills a kitten.

Skrzypce są nagie. Mają chude ramionka. Niezdarnie chcą się nimi
zasłonić. Płaczą ze wstydu i zimna. Dlatego. A nie, jak twierdzą recenzenci
muzyczni, żeby było piękniej. To nieprawda. Z.Herbert

Awatar użytkownika
MonkeyQueen
Posty: 1
Rejestracja: sob 05 sty, 2013

sob 05 sty, 2013

Znaczy się ogólnie mieszkam na Bemowie ale w sumie to blisko :-P a poza tym skm-ką jechałem ostatnio jakoś w połowie poprzedniego roku szkolnego więc raczej to nie ja :-P
- Co chcesz przez to powiedzieć? Czy życzysz mi dobrego dnia, czy oznajmiasz, że dzień jest dobry, niezależnie od tego, co ja o nim myślę; czy sam dobrze się tego ranka czujesz, czy może uważasz, że dzisiaj należy być dobrym?
- Wszystko naraz.

Karolina
Posty: 1
Rejestracja: ndz 06 sty, 2013

ndz 06 sty, 2013

Cześć
Mam na imię Karolina i mam prawie 15 lat. Szkołę Muzyczną I st. skończyłam rok temu na wiolonczeli (też chodziłam na Globusową ;-) ). Obecnie zamierzam zacząć grać na skrzypcach, choć wiolonczeli nie rzuciłam (orkiestra + zespół wiolonczelowy). No i oczywiście dodatkowy fortepian, który okazał się całkiem fajny :-)

Poza tym uwielbiam konie i psy. Lubię matematykę i języki. Sporo czasu poświęcam też na czytanie książek. Parę lat temu zainteresowałam się również żeglarstwem <3

Awatar użytkownika
Tokyonobiora
Posty: 93
Rejestracja: sob 10 kwie, 2010

sob 19 sty, 2013

Cześć wszystkim!

Niestety, nie ma działu pt. Powroty, więc piszę tu. Dawno mnie nie było i widzę, że trochę się pozmieniało. W tym roku już matura, drugi rok nie mam styczności z altówką. Zrezygnowałam z SM, bo niemożliwe było połączyć ze sobą godziny zajęć. Brakuje mi od czasu do czasu pitulenia ;) Mam nadzieję, że pozwolicie się wypowiadać od czasu do czasu :)

A dla tych, którzy mnie jeszcze nie znają- mam 19 lat, przez 11 lat chodziłam do SM. Najpierw przez 6 lat na skrzypce, rok na harfie i 3 lata na mojej ukochanej altówce. Zrezygnowałam dwa lata temu z przyczyn ode mnie niezależnych. Aktualnie jestem uzależniona od siedzenia w lanoratorium ;). Mam na imię Magda i miło mi Was poznać.
Liście
Padają na kamień
Koło wody.

Awatar użytkownika
rzepola
Moderator
Posty: 698
Rejestracja: sob 17 kwie, 2010

ndz 20 sty, 2013

Witamy z powrotem. Szkoda, że tak smutno wyszło. Może jeszcze uda Ci się wrócić do muzyki? A co robisz w laboratorium? Gdzie na studia?
Ćwiczu, ćwiczu.
Chodź, zarzępolę Ci na szczypcach duszy mojej!

Awatar użytkownika
Tokyonobiora
Posty: 93
Rejestracja: sob 10 kwie, 2010

ndz 20 sty, 2013

Może uda się wrócić, ale to już kiedyś na studiach. W laboratorium mam zajęcia. Zarówno szkolne jak i dodatkowe. I łącznie wychodzi tego dość dużo, bo 4 h tygodniowo, jeśli nie więcej. :)
Liście
Padają na kamień
Koło wody.

Mr_Skrzyp
Posty: 24
Rejestracja: śr 20 lut, 2013

śr 20 lut, 2013

Witam!

Mam na imię Dominik i mam x^2-4x-252=0 (x>0) lat (pisaliście że lubicie matematykę :D ) Tak więc zaczynam grać dość późno. Moje zainteresowania to oczywiście muzyka, oraz : programowanie, sport. Jestem z Brzozowa( może ktoś jest z okolic? ). Uczę się grać samemu (brak nauczycieli w mojej mieścinie). Do skrzypiec przekonał mnie ich dźwięk :-D , muzyka tworzona przez Lindsey Stirling, oraz Wy, szczególnie w temacie "Czy jeszcze mogę zostać skrzypkiem?"

Tak więc od dziś jedziemy na tym samym smyczku :mrgreen:
"Potykając się można zajść daleko; nie wolno tylko upaść i nie podnieść się." - Johann Wolfgang von Goethe

Awatar użytkownika
Derry
Posty: 387
Rejestracja: ndz 11 kwie, 2010

czw 21 lut, 2013

Skoro przedstawiłeś mi funkcję, której wart. wynosi 0... Witamy zerolatka <facepalm>

Mr_Skrzyp
Posty: 24
Rejestracja: śr 20 lut, 2013

czw 21 lut, 2013

Zerolatek też człowiek :mrgreen: . Oczywiście chodziło mi mi o jeden z pierwiastków równania, który jest większy niż 0 :-D
"Potykając się można zajść daleko; nie wolno tylko upaść i nie podnieść się." - Johann Wolfgang von Goethe

Awatar użytkownika
Derry
Posty: 387
Rejestracja: ndz 11 kwie, 2010

pt 22 lut, 2013

<facepalm> Droczę się :-P

Wróć do „Hyde Park”