Awatar użytkownika
rzepola
Moderator
Posty: 698
Rejestracja: sob 17 kwie, 2010

czw 15 gru, 2011

Na początku grudnia tego roku ruszył portal http://www.muzykotekaszkolna.pl/ mający za najważniejsze zadanie popularyzację muzyki klasycznej wśród dzieci i młodzieży - uczniów szkół ogólnokształcących, którzy na co dzień z wysoką sztuką niewiele mają wspólnego.
Jest to jedyny tego typu portal na całym świecie, o tak szerokim zakresie i ciągłych aktualizacjach, który w atrakcyjny sposób przedstawia odpowiednie zjawiska z naszego świata, mogący spokojnie konkurować z internetowymi hitami.
Serdecznie polecam odwiedzenie strony (bez względu na stopień zaawansowania można tam znaleźć wiele ciekawych informacji), a przede wszystkim rozpropagowanie jej wśród znajomych rówieśników, a szczególnie dzieci i ich świadomych rodziców, dla których rozwój pociech jest istotny.
Kształćmy sobie przyszłych fanów :-P !
Ćwiczu, ćwiczu.
Chodź, zarzępolę Ci na szczypcach duszy mojej!

Awatar użytkownika
Violiner
Posty: 8
Rejestracja: czw 13 lut, 2014

sob 22 lut, 2014

Zważywszy na fakt, że muzyka w szkołach ogólnokształcących jest poniżej poziomu krytyki, ta strona jest super. Wiem co mówię, moja siostra chodzi do 'zwykłego gimnazjum' (tego samego zresztą co ja w poprzedniej epoce) i z przerażeniem stwierdzam, że, w porównaniu z tym co oni robią, ja przyswajałem materiał sięgający kopuł świątyń niebieskich.

rzepola pisze: Kształćmy sobie przyszłych fanów :-P !

Si!

Awatar użytkownika
kinnn333
Posty: 14
Rejestracja: śr 19 lut, 2014

ndz 23 lut, 2014

A propos ludzi ze "zwykłych" szkół, to przez 6 lat chodziłam do popołudniowego 1 stopnia i do rejonówki i zgadzam się: poziom kultury w takich szkołach nie jest wysoki i z ulgą szłam wieczorami do muzycznej, bo od razu inni ludzie, inna praca :)

Awatar użytkownika
Violiner
Posty: 8
Rejestracja: czw 13 lut, 2014

ndz 23 lut, 2014

Oj, ja nie mogę pochwalić się doświadczeniami ze szkoły muzycznej, bo najzwyczajniej nigdy nie uczęszczałem. W wieku 15 lat próbowałem się dostać, zdałem egzamin wstępny, profesor uznała, że wprawdzie mój wynik był jednym z czołowych, ale niestety, w tym wieku nie mogą mnie przyjąć...
Kinnn333, wchodziłaś już na muzykotekę? Naprawdę polecam. :-)

Wróć do „Muzycy, nurty muzyczne”