obywatel2x
Posty: 7
Rejestracja: sob 29 paź, 2011

sob 29 paź, 2011

Witam
Zacznę od tego że chciałbym sie uczyć grać na skrzypcach.
Na karku mam 28 Lat więc wirtuozem nie będę ale tak dla siebie chce spróbować.
Niestety nie mam tolerancyjnych sąsiadów i współlokatorów wiec muszę ograniczyć emisję hałasu.
Na początku przyszły mi do głowy elektryczne +słuchawki ale jeżeli będę chciał chodzić na lekcję zmuszony jestem do zakupu jakiś głośników lub jakiegoś pieca . W tradycyjnych skrzypcach jest coś takiego jak "tłumik hotelowy" niestety nie wiem jaka jest jego skuteczność.
Proszę o poradę którą opcje wybrać ?

Twój temat bardziej pasuje do tego działu. rzępoła
Na naukę nigdy nie jest za późno.


http://skrzypcowy.blogspot.com/

Awatar użytkownika
rzepola
Moderator
Posty: 698
Rejestracja: sob 17 kwie, 2010

sob 29 paź, 2011

Ciężko powiedzieć, jeśli nie zna się Ciebie osobiście. Ja jestem ucieleśnieniem konserwy pod względem artystycznym i absolutnie obstaję za twierdzeniem, że nic nie dorówna brzmieniu prawdziwych skrzypiec akustycznych. Oczywiście do tego stanowiska jest pełno kruczków, np. taki, że brzmienie brzmieniu nierówne, słuch słuchowi nierówny, umiejętności umiejętnościom nierówne. Dlatego powinieneś spróbować i tego i tego i zobaczyć, jak daleko masz posuniętą tolerancję na barwę dźwięku. Jeśli chodzi o tłumik hotelowy, to działa naprawdę dobrze i jeśli nie masz wyjątkowo cienkich ścian, to powinien zdecydowanie wystarczyć, ale inna kwestia taka, że nie można cały czas grać z takim tłumikiem, czy też może raczej nie powinno się, bo zmienia on w nierówny sposób barwę instrumentu i na lekcji może się okazać, że czegoś jednak nie umiesz. No i elektryki są mniej bezlitosne, jeśli chodzi o niedociągnięcia techniczne i braki w warsztacie.
Pozdrawiam
rzępoła
Ćwiczu, ćwiczu.
Chodź, zarzępolę Ci na szczypcach duszy mojej!

adamar
Posty: 94
Rejestracja: czw 29 wrz, 2011

ndz 30 paź, 2011

obywatel2x pisze:Proszę o poradę którą opcje wybrać ?


Wybierz skrzypce akustyczne.
Na forum jest już wątek o skrzypcach elektrycznych
skrzypce-elektryczne-t17760.html
tam w niektórych wypowiedziach są przedstawione wady i zalety obydwóch instrumentów. Jednak do początkowej nauki zdecydowanie doradzam normalne skrzypce. Nie chce się powtarzać, ale gram niekiedy na elektrykach i zawsze gra mi się mniej wygodnie niż na zwykłych skrzypcach.
Choć przyznać muszę jedno: na słuchawkach wpiętych do skrzypiec elektrycznych lepiej słyszę intonację...
Mimo wszystko do nauki wybierz akustyki.
Pozdrawiam!
Adam

Awatar użytkownika
pivovarit
Posty: 38
Rejestracja: ndz 13 mar, 2011

ndz 30 paź, 2011

A jaki masz budżet?
gg:3132361

The greatest pleasure in life is doing what people say you cannot do.
-Walter Bagehot

I never believed in luck. I found the harder I worked, the luckier I got.
-Gene Simmons

obywatel2x
Posty: 7
Rejestracja: sob 29 paź, 2011

ndz 30 paź, 2011

Już przeglądałem ten temat . Niestety on nie za bardzo pomaga ponieważ obejmuje tylko kwestie nagłośnienia instrumentu a mój problem to trening w domu i głośność instrumentu. Wybrał bym bez zastanowienia akustyczną wersje bo one oddają najwierniej instrument ale teraz kolega Rzępoła mnie zniechęcił tym że tłumik Hotelowy zniekształca barwę instrumentu. No i cena uczniowskie skrzypce do 600 PLn a elektryki to 800-900.
Są jeszcze Staggi ale wyczytałem "W przypadku elektrycznych proszę absolutnie nie wybierać modelu otwartego w kształcie dolara. To jest ewidentny błąd konstrukcyjny. Proszę zauważyć że naprężenie strun powoduje ściskanie "dolara". Po pewnym czasie dolar się zacieśnia, czego efektem jest skręcenie gryfu w stosunku do osi symetrii."

Zakupu będe dokonywał na pewno w sklepie muzyczny(dot)pl mam najbliżej. Możecie mi stamtąd coś doradzić
Mój budżet to kwota ok 900 PLN


Kolega Rzępoła jest koleżanką, o czym niewątpliwie świadczy litera "a" na końcu nicka. Ponadto, jeżeli głównym problemem jest kwestia tłumika, to polecam zajrzeć na: tlumiki-i-wszystko-o-nich-t17450.html , a ten temat uważam już za zamknięty.Pozdrawiam! rzępoła
Na naukę nigdy nie jest za późno.


http://skrzypcowy.blogspot.com/

Wróć do „Skrzypce”