Ta-co-skrzypi-xp
Posty: 5
Rejestracja: ndz 18 wrz, 2011

ndz 18 wrz, 2011

Hej!
Chodzę do III gim i V/6 na skrzypce na I st.(Wiem że trochę stara jestem ale ogólnie mam pecha xp(przez 2lata nie uczyłam się grać bo moja nauczycielka była chora)) Chciałabym iść do dobrego liceum ale w tym wypadku musiałaby zrezynować z sm ponieważ mieszkam w niewielkiej miejscowości.
Czy jest jakaś możliwoś że mogę na koniec tego roku szkolnego zdawać na II stopień?
Moja koleżana będąc w 1lic zdawała do sm i po roku przyjęli ją na II stopień.
Co powinnam umieć chcąc tam zdać?

Awatar użytkownika
sledzik
Posty: 242
Rejestracja: sob 17 kwie, 2010

ndz 18 wrz, 2011

Musiałabyś zagrać program na poziomie dyplomu Ist i pewnie zdać egzamin z KS, może też coś z audycji, ale raczej nie (to może zależeć od szkoły). Jest spora szansa, że przyjęliby Cię bez większego problemu, ale jeżeli wiążesz przyszłość ze skrzypcami, to lepiej nie przeskakiwać do następnych klas, bo to jest jednak stracony rok nauki. Może porozmawiaj z nauczycielem na ten temat, pewnie będzie bardziej zorientowany w temacie ;)
Licence to Interpret
Starring: The Viola Player - agent 000, or even less...
"My name is Player, Viola Player"

Ta-co-skrzypi-xp
Posty: 5
Rejestracja: ndz 18 wrz, 2011

wt 20 wrz, 2011

Aha...
hmm a czy mogłabym prosić o np 3 autorów i tytułów utworów granych w I lub II klasie II st?

Awatar użytkownika
paranoja
Moderator
Posty: 245
Rejestracja: sob 10 kwie, 2010

wt 20 wrz, 2011

baza-utworow-lista-o-wzrastajacym-st-trudnosci-skrzypce-t17384.html

Naprawdę interesuje Cię ten temat? Hmm, wiesz, że najlepszym sposobem na zdobywanie informacji jest CZYTANIE?....

Awatar użytkownika
Acinoyx
Posty: 13
Rejestracja: pt 09 gru, 2011

wt 07 maja, 2013

Nie widzę takiego tematu, więc napiszę w tym, żeby nie tworzyć kolejnych:
Czy nie mając ukończonej szkoły muzycznej I st. można dostać się do II? Czy w każdej wymagany jest dyplom pierwszej?

Awatar użytkownika
mich12
Posty: 65
Rejestracja: czw 14 lip, 2011

wt 07 maja, 2013

Bez problemu można- ja dostałem się na II stopień kończąc 3 klasę I stopnia.
"Aby być dobrym opowiadaczem, trzeba być najpierw dobrym słuchaczem"

Awatar użytkownika
Derry
Posty: 387
Rejestracja: ndz 11 kwie, 2010

śr 08 maja, 2013

U mnie w Gdyni na skrzypce się nie da. Zależy od szkoły.

Awatar użytkownika
Acinoyx
Posty: 13
Rejestracja: pt 09 gru, 2011

śr 08 maja, 2013

Hm. Mi chodzi raczej bardziej w kontekście. "Zaczęłam grę w wieku szesnastu i pół roku prywatnie. Bez żadnego roku w muzyku." Tzn. uczę się w muzyku I st. mając lat osiemnaście już, uczy mnie p. Dyrektor, no ale jednak to jest studium a nie nauka w szkole jako uczeń :3

Awatar użytkownika
Derry
Posty: 387
Rejestracja: ndz 11 kwie, 2010

czw 09 maja, 2013

Mówię, że zależy od szkoły. U mnie jest wymagany dyplom I st. na skrzypce, altówkę, akordeon, wiolonczelę i chyba coś tam jeszcze... I tak chyba nagną to dla mnie na altówkę, ale tak to ogólnie się nie da.

Awatar użytkownika
Acinoyx
Posty: 13
Rejestracja: pt 09 gru, 2011

pt 10 maja, 2013

To czyli trzeba będzie pytać i próbować, a jak nie to dalej prywatne. Ok. Dzięki. ;-)

Awatar użytkownika
rzepola
Moderator
Posty: 698
Rejestracja: sob 17 kwie, 2010

pt 17 maja, 2013

U mnie w szkole też był wymagany na drugi stopień skończony pierwszy, a jakoś dałam radę. Jak zagrasz dostatecznie dobrze, to się dostaniesz. Oczywiście jeszcze musi być kadra, której przychylność jest wprost proporcjonalna do Twoich braków.
Ćwiczu, ćwiczu.
Chodź, zarzępolę Ci na szczypcach duszy mojej!

Wróć do „Edukacja”