bentley
Posty: 2
Rejestracja: czw 08 lip, 2010

czw 08 lip, 2010

Witam,

ostatnio mój siostrzeniec powiedział mi, że chciałby grać na skrzypcach. Uważam, że jest to świetna okazja na zainteresowanie go czymś innym, niż gry, komputer itd. które dzisiaj niestety są tak lansowane. Moje pytanie brzmi tak jak w temacie: jakie skrzypce dla 5-latka? czy nie będzie problemu ze znalezieniem dla niego nauczyciela (Warszawa) ? Pozdrawiam

Awatar użytkownika
burzuj
Posty: 29
Rejestracja: pn 12 kwie, 2010

czw 08 lip, 2010

Proponuję najpierw znaleźć nauczyciela, a potem zastanawiać się jakie skrzypce, ponieważ nauczyciel najlepiej będzie wiedział jakie są dla tego dziecka odpowiednie, no i powinien doradzić co i jak.
"(...) a oni szli w tych łunach wolno, że aż się w oczach mieniło od tych wstążek, piór pawich, kwiatów, czerwonych portek, pomarańczowych wełniaków, chustek, kapot białych - jakoby ten zagon, rozkwitłymi kwiatami pokryty (...)"
/W. Reymont, "Chłopi"/

pk_grajek
Posty: 9
Rejestracja: czw 27 maja, 2010

czw 08 lip, 2010

Powiem tak jak poprzednik najpierw nauczyciel w tych miastach nie powinno być problemu ze znalezieniem nauczyciela a potem on podpowie jaki instrument zakupić ale na początek na pewno nie za drogi, żeby nie żałować jak się dziecku odechce grać.
Pozdrawiam

bentley
Posty: 2
Rejestracja: czw 08 lip, 2010

czw 08 lip, 2010

Ok, dziękuje za rady

Natalia
Posty: 1
Rejestracja: pt 14 sty, 2011

pt 14 sty, 2011

Szerze polecam konsultacje z nauczycielem. Moi znajomi szukali skrzypiec dla swojego synka a pozniej dopiero poszli na lekcje i okazalo sie ze kupili jakis chlam. Trzeba tez wiedziec jaki ma byc rozmiar nie tylko skrzypiec ale i smyczka. Mozna na pewno znalesc w Internecie nauczyciela, ktory moze udzielic rad. [...] Samemu nei warto kupowac instrumentow, znam przypadki, kiedy ludzie kupowali altowki zamiast skrzypiec na Allegro:)

pcstud
Posty: 2
Rejestracja: wt 01 lut, 2011

wt 01 lut, 2011

Córka jest obecnie w drugiej klasie szkoły podstawowej. Gra na skrzypcach pożyczonych ze szkoły. Za miesiąc ma urodziny i pomyślałem, że to może dobra okazja aby kupić jej pierwsze własne skrzypce. W związku z tym pytania:
- czy w ogóle warto kupować na tym etapie własne skrzypce?
- czy można dziecku kupić skrzypce elektryczne, czy na nich też można się uczyć? Myślę, że bardziej by sie ucieszyła z takiego prezentu- a tatuś będzie zachwycony możliwością regulacji głośności :mrgreen:
- czy można uczyć się na zwykłych i elektrycznych skrzypcach równocześnie? zakładam, że w szkole nie byli by zachwyceni jakby przyszła z takim wynalazkiem :oops:
- czy na lepszych skrzypcach (nawet zwykłych) będzie jej sie lepiej grało/ lepiej uczyło niż na dość kiepskiej jakości skrzypcach ze szkoły?
- na jak długo wystarczą jej te skrzypce- zakładam, że dośc szybko teraz rośnie i być może za chwile trzeba będzie zmienić rozmiar :?:

Z góry zastrzegam, że sam nie wiem o skrzypcach kompletnie nic, poza tym ze to instrument smyczkowy. ;-)

raf

altowiolistkaa
Posty: 36
Rejestracja: śr 22 gru, 2010

wt 01 lut, 2011

Ja tak odpowiem z własnego doświadczenia.
Chyba na etapie kiedy córka jeszcze rośnie,(znaczy, że rośnie znacznie i może mieć to znaczenie przy rozmiarze skrzypiec) nie ma sensu inwestować w jakieś dobre skrzypce, gdyż szybko z nich wyrośnie. Sama miałam taki przypadek chyba w 3 klasie I stopnia rodzice kupili mi skrzypce i zanim skończyłam I stopień już były dla mnie za małe.
Jeśli chodzi o elektryczne, to moim zdaniem najpierw niech się nauczy na zwykłych i dopiero potem przejść na elektryczne jeśli będzie chciała :)
Talent to nie jest przepis na łatwe życie ;)

pk_grajek
Posty: 9
Rejestracja: czw 27 maja, 2010

wt 01 lut, 2011

Witam a jaki ma teraz rozmiar skrzypiec 1/2
Powiem tak Faktycznie dzieci w tym wieku szybko rosną wiec ja bym się wstrzymał
i jak już podrośnie to kupił bym już fajne skrzypce
No jeśli już elektroniczne to ni polecam nic taniego znaczy się Stagg i tp. to już lepiej odkładać teraz i kupić coś porządnego. Pozdrawiam

pcstud
Posty: 2
Rejestracja: wt 01 lut, 2011

wt 01 lut, 2011

posłucham wiec Was i pomyśle nad innym prezentem... no moze kupie jej w takim razie porządny stojak na nuty :-) dzieki!

pk_grajek
Posty: 9
Rejestracja: czw 27 maja, 2010

wt 01 lut, 2011

pcstud sprawdz PW wysłałem ci info

Awatar użytkownika
Dori
Posty: 146
Rejestracja: sob 10 kwie, 2010

czw 03 lut, 2011

Na twoim miejscu gdybym dysponowała kwotą, za którą można kupić skrzypce lutnicze, to kupiłabym dziecku pianino (chyba, że już je masz). Bardzo się przydaje skrzypkom, a każde muzykalne małe dziecko lubi na nim pobrzdąkać. I tak za kilka lat będzie potrzebne.
Rodziców zapraszam na forum: "Dzieciaki ze szkół muzycznych"
http://forum.gazeta.pl/forum/f,45595,Dzieciaki_ze_szkol_muzycznych.html

Anzelma112
Posty: 6
Rejestracja: czw 23 cze, 2011

pt 29 lip, 2011

Oh czy to jeszcze ważne?
Bo jeśli chodzi o nauczyciela to proszę bardzo
http://www.szkola-skrzypiec.pl/
Uczę się u tej pani i gorąco ją polecam ^^
"I nastał czas, że wylał hades!
I nie pomoże nic, gdy zmieszasz ropę z krwią"
~Hunter - T.E.L.I...

Wróć do „Skrzypce”