lutnikirena
Lutnik
Posty: 40
Rejestracja: pn 26 kwie, 2010

ndz 02 maja, 2010

http://www.kurs.glucholazy.pl/
Polecam ze względu na przecudną atmosferę, super profesorów, i nowe kontakty
Każdego stać na lutniczy instrument
www.sobecka.com

Artibeus
Posty: 43
Rejestracja: wt 01 cze, 2010

czw 03 cze, 2010

No, ten kurs to ja też polecam. Moim zdaniem jeśli chodzi o skrzypków to warto jechać do profesora Tomaszewskiego. A przy okazji pozna się panią Marysię Ołdak, od dwóch lat jest asystentką profesora. Tam warto pojechać, i do Czech blisko, a każdy wie co tam jest :lol:

Awatar użytkownika
paranoja
Moderator
Posty: 245
Rejestracja: sob 10 kwie, 2010

pt 04 cze, 2010

Mmm ;)
A jak wygląda sytuacja z ludźmi, którzy grają od niedawna? Jeżdżą tam takowi w ogóle? Czy jeśli się taki jeden zdecyduje to wokół będzie miał samych wybitnych czy raczej jest tam super dla każdego?

Artibeus
Posty: 43
Rejestracja: wt 01 cze, 2010

śr 16 cze, 2010

Wiem, że niewybitni też jeżdżą, choć jest tam dużo wymiatających Japończyków czy tam Chińczyków, troche Niemców, ale ogólnie zbiorowisko różnych ludzi, więc nie radzę się przejmować ;-)

sskrzypaczkaa
Posty: 12
Rejestracja: śr 21 lip, 2010

śr 21 lip, 2010

a czy byl ktos u profesora Promińskiego? prosze o opinie i jakies uwagi dotyczace tego nauczyciela skrzypciec:)

mgoplana
Posty: 41
Rejestracja: pt 28 sty, 2011

ndz 30 sty, 2011

A czy spotkaliście tam Maluchy? np 2 rok nauki w PSM?

kursomaniak
Posty: 9
Rejestracja: czw 13 sty, 2011

ndz 30 sty, 2011

Jak maluchy to słyszałem o super warsztacikach w Szklarskiej Porębie. Dzieciaki nieźle się tam bawią i miejsce fajne.

mgoplana
Posty: 41
Rejestracja: pt 28 sty, 2011

wt 01 lut, 2011

W tym roku kurs z Głuchołaz przeniesiony do Opola.
otrzymałam taką informację:

Drodzy Przyjaciele i Uczestnicy Międzynarodowych Kursów Muzycznych
w Głuchołazach!

Jest nam niezwykle miło przekazać Państwu najnowsze wieści dotyczące XXII Kursu.
A oto pierwsza i najważniejsza z nich:
W tym roku Międzynarodowy Kurs Muzyczny odbędzie się w Opolu!
Wiąże się z tym mnóstwo pozytywnych zmian. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z nimi oraz rozważenia naszej tegorocznej propozycji:
* Pierwsza rzecz, niezmienna – jak co roku zajęcia prowadzić będą wybitni Profesorowie. Do tych, którzy są z nami już od lat, dołączą w tym roku nowe postacie. Pełny skład kadry profesorskiej zostanie przedstawiony już niebawem.
* Zajęcia odbywać się będą w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. im. Fr. Chopina w Opolu. Oznacza to o wiele większą i nowocześniejszą bazę instrumentów, możliwości ćwiczenia oraz zajęcia w jeszcze lepszych warunkach.
* Wszyscy uczestnicy zakwaterowani będą w Bursie Szkół Artystycznych, położonej bezpośrednio przy szkole. Pokoje będą dwuosobowe (wszystkie z węzłem sanitarnym), w bursie wydawane będą również posiłki. Bliskość bursy oraz szkoły to także wielka wygoda w docieraniu na zajęcia oraz do sal ćwiczeniowych.
* Koncerty w Opolu odbywać się będą w sali koncertowej PSM, nowoczesnej i funkcjonalnej zarówno dla wykonawców, jak i dla słuchaczy, na koncertowym, dwumetrowym fortepianie Steinway.
* Istotną kwestią dla uczestników niepełnoletnich, a także ich rodziców, jest fakt, że szkoła wraz z bursą tworzą swego rodzaju jeden kompleks. Uczestnicy, pozostawieni jak zawsze pod nadzorem wykwalifikowanych wychowawców, przebywać będą w jednym zespole budynków oddzielonych pięknym dziedzińcem. Ma to znaczący wpływ na bezpieczeństwo pociech, a także zapewni lepszą opiekę nad nimi.
* Naturalnie, jak co roku, odbywać się będą także koncerty wyjazdowe, w różnych pięknych miejscach Opolszczyzny. Podtrzymana będzie zatem możliwość poznania kultury duchowej i materialnej tego pięknego regionu.
* Kurs w Opolu to także możliwość poznania Stolicy Polskiej Piosenki, mnóstwa zabytków oraz rozmaitych urokliwych miejsc, których w pobliżu szkoły nie brakuje. Szkoła oraz bursa znajdują się na terenie wyspy Pasieka, nad samą Odrą, kilka kroków od słynnego opolskiego Amfiteatru oraz Wieży Piastowskiej, z której rozciąga się piękny widok na miasto. Dojście do Rynku i Starego Miasta to zaledwie pięciominutowy spacer.
* W niedużej odległości od szkoły znajduje się Park oraz Wyspa „Bolko” z pięknym i jednym z najnowocześniejszych w kraju Ogrodem Zoologicznym. Wszystkie te okoliczności nie pozostaną bez wpływu na warunki pracy oraz wypoczynku, a co za tym idzie jak najlepszym przeżyciu czasu spędzonego w Opolu.
Wszelkie dalsze informacje będziemy Państwu przekazywać drogą mailową. Jesteśmy otwarci na wszelkie pytania, każdego dnia będziemy dopracowywać naszą stronę internetową
www.kurs.glucholazy.pl
na której umieszczane będą wszystkie istotne informacje. Można się z nami kontaktować również telefonicznie, pod numerem 664-517-211.

yamada
Posty: 235
Rejestracja: sob 10 kwie, 2010

ndz 06 lut, 2011

.
Ostatnio zmieniony ndz 23 paź, 2011 przez yamada, łącznie zmieniany 1 raz.
byłam, lecz zniknęłam. życie jest podłe. rezygnuję ze wszystkiego.

Nutka
Posty: 2
Rejestracja: czw 24 lut, 2011

śr 02 mar, 2011

są też tam ludzie, którzy grają od niedawna. Jestem jedną z takich osób, a na kursie wcale nie czułam się gorzej od tych "super uzdolnionych". Zawsze jest tam super atmosfera, wiec nie ma się czego obawiać ;)
pozdrawiam ;)

Awatar użytkownika
Namizawa
Posty: 644
Rejestracja: sob 10 kwie, 2010

śr 09 mar, 2011

Pojawiły się już wstępne informacje co do tego kursu,ceny etc.Ktoś z was się tam wybiera?
Every time you write parallel fifths, Bach kills a kitten.

Skrzypce są nagie. Mają chude ramionka. Niezdarnie chcą się nimi
zasłonić. Płaczą ze wstydu i zimna. Dlatego. A nie, jak twierdzą recenzenci
muzyczni, żeby było piękniej. To nieprawda. Z.Herbert

aeternum
Posty: 2
Rejestracja: czw 10 lut, 2011

czw 10 mar, 2011

Wszystko już jest na stronie :)

kurs.glucholazy.pl

Cena się nie zmieniła, jest tyle, ile w poprzednim roku. Atmosfera jest genialna, szczerze wszystkim Kurs polecam :)

Wróć do „Kursy, konkursy”