Awatar użytkownika
Namizawa
Posty: 644
Rejestracja: sob 10 kwie, 2010

ndz 27 cze, 2010

Niech was nie zdziwi tytuł tematu jaki podałam.W tym roku na przystanku zagra pewien skrzypek-Nigel Kennedy :-)
"Kennedy to punkowa dusza, która zamiast tradycyjnej gitary za źródło ekspresji obrała skrzypce. To niezwykłe połączenie sprawia, że Nigel Kennedy to jeden z najoryginalniejszych muzyków na ziemi. W jego repertuarze znajdziemy zarówno Bacha, Vivaldiego jak również Hendrixa czy The Doors. Gra na XVIII-wiecznych skrzypcach Guarneri del Gesù oraz Stradivariusie. Charakterystyczna gra, często plecami do publiczności wraz z puszką piwa, transowe przytupywanie i postpunkowy styl bycia artysty są głównymi wyznacznikami jego oryginalności."

Niestety wg info na stronie przystanku jeszcze nie wiadomo którego dnia wystąpi.

Przystanek Woodstock 30.07-01.08.2010
Every time you write parallel fifths, Bach kills a kitten.

Skrzypce są nagie. Mają chude ramionka. Niezdarnie chcą się nimi
zasłonić. Płaczą ze wstydu i zimna. Dlatego. A nie, jak twierdzą recenzenci
muzyczni, żeby było piękniej. To nieprawda. Z.Herbert

Awatar użytkownika
paranoja
Moderator
Posty: 245
Rejestracja: sob 10 kwie, 2010

pn 28 cze, 2010

I ja tam będę ;D Tegoroczne występy nie są jakoś szczególnie zachęcające, ale mimo wszystko atmosfery takiej nie znajdzie się nigdzie. Kennedy, super! Nigdy go nie widziałam na żywo, na pewno pojawię się pod sceną ;) Kogoś mam tam szukać?;)

Awatar użytkownika
izahe
Moderator
Posty: 472
Rejestracja: sob 10 kwie, 2010

pn 28 cze, 2010

Mieszkasz w Krk i nie widzialaś jeszcze Kennediego?! Ooooo matko...!:P
Hmm Nigel fajnie gra, ale do klasyki mi nie bardzo pasuje, nie podoba mi się dźwięk-barwa jego, ale mam jedyne nagranie koncertu Mlynarskiego w jego wykonaniu i i tak się zachwycam;)
mnie raczej nie szukajcie w tym tlumie "dzikusów":P (oczywiście nie jest to w tym zlym znaczeniu, bawcie się, jak tak umiecie;P)
weź moje skrzypce i zagraj tak jak ja...

eduarda
Posty: 6
Rejestracja: śr 14 kwie, 2010

czw 16 wrz, 2010

Odkopuję by usłyszeć Wasze opinie.
Też byłam na Woodstocku i oczywiście pod sceną gdy Kennedy grał, ale... jakoś mnie nie zachwycił. Byłam dosyć mocno zawiedziona jego występem. Czy On aby na pewno był w pełni trzeźwy?:P
Jak Wasze wrażenia?

PS Za to Jelonek... Najlepszy koncert na jakim kiedykolwiek byłam (oczywiście cały pod samiutką sceną:P).

Awatar użytkownika
paranoja
Moderator
Posty: 245
Rejestracja: sob 10 kwie, 2010

pt 17 wrz, 2010

Eee.... ja hmm byłam w namiocie, kiedy grał Kennedy. Wpadłam w jakąś chandrę ( byłam trzeźwa! ) i choć żal we mnie wzrastał, bo słyszałam dokładnie to, co działo się pod sceną nie byłam w stanie tam iść.
A Jelonek.... Zgadzam się z przedmówczynią! Niesamowite wrażenia na sam koniec całego pobytu! Jeden z najlepszych koncertów tegorocznego Woodstocku! Jestem gościem no normalnie zachwycona! ;P
"Wężyk się czai, wężyk się czai" :D
Eduarda, szkoda, że nie powiedziałaś nic wcześniej w tym wątku! Mogłyśmy zrobić mega-mini zlot Forumowy na Brudstocku jak to się potocznie przyjęło.

eduarda
Posty: 6
Rejestracja: śr 14 kwie, 2010

sob 18 wrz, 2010

Aż mnie ciarki przeszły gdy przypomniałaś słowa Jelonka, ahhh.:D
Wracając do Nigela wg. nie masz czego żałować.:P
Żałuję, że nie wpadłam tu przed imprezą. Myślę jednak, że zawsze możemy to odrobić za rok. ;)

Czy jest tu piekło?
(przepraszam nie mogłam się powstrzymać:P)

Awatar użytkownika
paranoja
Moderator
Posty: 245
Rejestracja: sob 10 kwie, 2010

ndz 19 wrz, 2010

Hahaha Wspomnienia wracają! Tak bardzo chce się tam wracać, a samo napominanie o tej 3-dniowej imprezie wywołuje u mnie albo ataku śmiechu albo baardzo szeroki uśmiech rozkwita na mojej twarzy :D
Wracając do tematu... Cieszę się, że nie mam czego żałować. Mieszkam w Krk, więc do zobaczenia go na pewno nadarzy się jeszcze wiele okazji. A również zgadzam się z Izahe. Klasyka w jego wykonaniu mnie nie podchodzi. Mam natomiast jedną płytę jego zespołu i jest naprawdę dobra.
Za rok? Bosko! ;) Na XVII przystanku na bank będę!

Wróć do „Imprezy, ogłoszenia”