Awatar użytkownika
paranoja
Moderator
Posty: 245
Rejestracja: sob 10 kwie, 2010

wt 20 kwie, 2010

Dori, na Forum posługujemy się językiem polskim podobnie jak i w rzeczywistości, ponieważ chodzi nam tu o przekazywanie sobie informacji, porozumienie. Bez zrozumiałych komunikatów nic byśmy nie zdziałali i nie miałoby to sensu. Także w interesie każdego użytkownika, który się wypowiada jest, aby jego wypowiedź była zrozumiała. Nikt tu przecież nie mówi po angielsku i raczej nie zamierza, bo jak mówię nie ma po co.
A jeśli chodzi o zamieszczanie materiałów pomocniczych w j. obcym to pojawiać się one będą tylko i wyłącznie, gdy nie będzie ich polskich odpowiedników, a więc w ostateczności. Osoby, które znają język sobie poradzą, a innym niestety nie będziemy mogli pomóc, chyba że ktoś zdecyduje się przetłumaczyć.

Awatar użytkownika
zoom
Posty: 85
Rejestracja: sob 10 kwie, 2010

wt 20 kwie, 2010

Ale Dori właśnie o tym mówi. Popieram.

Awatar użytkownika
Derry
Posty: 387
Rejestracja: ndz 11 kwie, 2010

wt 20 kwie, 2010

Jedna uwaga: daaaajcie mi shoutbooooxa!

A tak poważnie: będzie, czy nie będzie XP?

Awatar użytkownika
Lan Hikari
Moderator
Posty: 61
Rejestracja: wt 13 kwie, 2010

wt 20 kwie, 2010

Dori pisze:zwroty obcojęzyczne powinny być umieszczane w taki sposób, aby były zrozumiałe dla użytkowników, którzy danego języka nie znają.


paranoja pisze:Osoby, które znają język sobie poradzą, a innym niestety nie będziemy mogli pomóc


zoom pisze:Ale Dori właśnie o tym mówi.


Jesteś pewien? ;-)

@Derry: ShoutBox będzie za niedługo :-)

Awatar użytkownika
zoom
Posty: 85
Rejestracja: sob 10 kwie, 2010

wt 20 kwie, 2010

No to czegoś nie rozumiem. Nieważne.
ShoutBox rządzi!!! :-D


A i jeszcze jedno. Na starym forum, jeśli dany post pisany był dziś, to w rubryce "Ostatni post" widniał napis "dzisiaj" i oczywiście data i nick. A na tym forum tego nie ma, zawsze jest data. Jest to trochę niewygodne, napis "dzisiaj" łatwiej rzuca się w oczy.
SP2GIT, zapraszam do łączności! ;)

Awatar użytkownika
Dori
Posty: 146
Rejestracja: sob 10 kwie, 2010

śr 21 kwie, 2010

Nie będę się upierać, tylko wytłumaczę o co mi chodziło. Na forach pojawiają się czasem mądrale, którzy nie rozumieją, że nie każdy zna np. angielski, a forum ma być otwarte dla szerokiej społeczności, myślę, że także dla dzieci. Oczywiście, że jak ktoś nie ma wyobraźni i kultury, to zrobi na co ma ochotę, ale zwyczajowo na forach umieszcza się taką klauzulę, żeby był argument do upomnienia, nie jest to moim wymysłem. Materiały w innym języku mogą się oczywiście okazać pomocne i co do tego osobiście nie mam zastrzeżeń, sama z nich czasem korzystam.
Rodziców zapraszam na forum: "Dzieciaki ze szkół muzycznych"
http://forum.gazeta.pl/forum/f,45595,Dzieciaki_ze_szkol_muzycznych.html

Awatar użytkownika
SkrzypekP
Posty: 21
Rejestracja: sob 17 kwie, 2010

śr 21 kwie, 2010

Ja będę się upierał przy tym, że jeżeli ktoś chce, to niech pisze w obcym języku, ale niech później dodaje tłumaczenie np. w nawiasie.

przykład:
for me it doesn't matter (to dla mnie to bez znaczenia)

Druga sprawa. Nie wiem dlaczego Lan_Hikari został moderatorem. Znowu mamy sytuację, że jest tylko jeden administrator (od treści. Drugi jest od spraw technicznych). Uważam, że należy to zmienić.

Chciałem się również dowiedzieć, kiedy pojawią się pola Płeć i Wiek (wspomniane już wcześniej)?
Skrzypce - to nieustająca walka z samym sobą i ze swoimi nawykami w dążeniu do doskonałości

Awatar użytkownika
Kafar
Moderator
Posty: 107
Rejestracja: sob 10 kwie, 2010

śr 21 kwie, 2010

Skoro omawiamy to na forum, to juz omawiajmy. Rozmawiałem z Hikarim na gadu o funkcji administratora i najzwyklej w świecie nie chciał. Za to zaproponował Paranoję na admina, i ona ma przyznane uprawnienia.

Awatar użytkownika
Dori
Posty: 146
Rejestracja: sob 10 kwie, 2010

śr 21 kwie, 2010

SkrzypekP pisze:Ja będę się upierał przy tym, że jeżeli ktoś chce, to niech pisze w obcym języku, ale niech później dodaje tłumaczenie np. w nawiasie.

przykład:
for me it doesn't matter (to dla mnie to bez znaczenia)


Wg mnie tak jest ok, tylko kto tak będzie robił. Poza tym może faktycznie wystarczy zapis "Staramy się pisać poprawnie, tak żeby inni nas zrozumieli". Kluczowe jest to, aby moderatorzy pilnowali, by tak było, bo z czytaniem regulaminu pewnie różnie bywa.

A jaka jest różnica w uprawnieniach administratora i junior administratora?
Rodziców zapraszam na forum: "Dzieciaki ze szkół muzycznych"
http://forum.gazeta.pl/forum/f,45595,Dzieciaki_ze_szkol_muzycznych.html

Awatar użytkownika
izahe
Moderator
Posty: 472
Rejestracja: sob 10 kwie, 2010

śr 21 kwie, 2010

Dori pisze:zwyczajowo na forach umieszcza się taką klauzulę, żeby był argument do upomnienia


Dori ma rację, chyba to nie jest żaden problem wpisać do regulaminu jednego małego punku?:)
weź moje skrzypce i zagraj tak jak ja...

Awatar użytkownika
SkrzypekP
Posty: 21
Rejestracja: sob 17 kwie, 2010

śr 21 kwie, 2010

Kafar pisze:Skoro omawiamy to na forum, to juz omawiajmy. Rozmawiałem z Hikarim na gadu o funkcji administratora i najzwyklej w świecie nie chciał. Za to zaproponował Paranoję na admina, i ona ma przyznane uprawnienia.


Domyśliłem się, że sam ustąpił. Chodziło mi tylko o uregulowanie tej kwestii.


Chciałbym również wiedzieć, czy już wszystkie wartościowe tematy zostały przeniesione?
Skrzypce - to nieustająca walka z samym sobą i ze swoimi nawykami w dążeniu do doskonałości

Awatar użytkownika
izahe
Moderator
Posty: 472
Rejestracja: sob 10 kwie, 2010

śr 21 kwie, 2010

hmm, możecie mnie oświecić jak na tym forum wstawić obrazek,
zwyczajowo wklejało się tak ---> [img]TutajAdresObrazka[/img] a mi za każdym razem, nie ważne jakiej wielkości jest zdjęcie/obrazek, nie ważne skąd, zawsze jest : Określenie wymiarów obrazka nie było możliwe.
genialnie.
weź moje skrzypce i zagraj tak jak ja...

Awatar użytkownika
Kafar
Moderator
Posty: 107
Rejestracja: sob 10 kwie, 2010

śr 21 kwie, 2010

Pod wiadomością do wysłania masz opcje załącznik.

Awatar użytkownika
SmyczkowoPL
Administrator
Posty: 79
Rejestracja: pt 26 sty, 2007

pt 23 kwie, 2010

posty nie sa juz liczone w hyde park

Elmucha
Posty: 6
Rejestracja: ndz 18 kwie, 2010

pn 26 kwie, 2010

A ja mam pytanie :)
mam w zwyczaju po zalogowaniu wchodzić w pokaż posty nieprzeczytane (czy coś takiego) i dopiero z tej listy wybieram co mnie interesuje. Fajnie by było, gdyby na górze była możliwość oznaczania wszystkich pozostałych tematów jako przeczytane :)

Awatar użytkownika
Kafar
Moderator
Posty: 107
Rejestracja: sob 10 kwie, 2010

pn 26 kwie, 2010

Na górze po prawej masz "Oznacz działy jako przeczytane"

Awatar użytkownika
Dori
Posty: 146
Rejestracja: sob 10 kwie, 2010

wt 27 kwie, 2010

Dlaczego listy użytkowników użytkowników są dwie i nie są spójne? Może jedna powinna pokazywać tych aktywnych, a druga obecnych w ciągu ostatnich 24 godzin, tak jak na starym forum było? Czy ta pozioma lista ma ograniczoną pojemność? W każdym razie warto na to zwrócić uwagę, bo tak jak jest, myli. W każdym razie jest coraz lepiej :-D, a będzie jeszcze lepiej.
Rodziców zapraszam na forum: "Dzieciaki ze szkół muzycznych"
http://forum.gazeta.pl/forum/f,45595,Dzieciaki_ze_szkol_muzycznych.html

Awatar użytkownika
SmyczkowoPL
Administrator
Posty: 79
Rejestracja: pt 26 sty, 2007

wt 27 kwie, 2010

mozna zmienic

Awatar użytkownika
Dori
Posty: 146
Rejestracja: sob 10 kwie, 2010

śr 28 kwie, 2010

Przydałoby się, aby ShoutBox miał dobową historię. Jak jest duży ruch, to widać tylko ostatnie kilka minut. Uda się :-D?
Rodziców zapraszam na forum: "Dzieciaki ze szkół muzycznych"
http://forum.gazeta.pl/forum/f,45595,Dzieciaki_ze_szkol_muzycznych.html

Awatar użytkownika
Kafar
Moderator
Posty: 107
Rejestracja: sob 10 kwie, 2010

śr 28 kwie, 2010

I dla tego dobre jest cos takiego jak "ploteczki", żeby porozmawiać na jakis temat, wszytko czytelnie, na miejscu, nie znika...

Awatar użytkownika
izahe
Moderator
Posty: 472
Rejestracja: sob 10 kwie, 2010

śr 28 kwie, 2010

Ale nie masz tego na stronie glównej, to raz...
a dwa że nie masz jak na czacie, strona co kilka sekund sama się odświeża!:)
weź moje skrzypce i zagraj tak jak ja...

Awatar użytkownika
Dori
Posty: 146
Rejestracja: sob 10 kwie, 2010

śr 28 kwie, 2010

Zresztą nie wszystko chyba warto uwieczniać.
Rodziców zapraszam na forum: "Dzieciaki ze szkół muzycznych"
http://forum.gazeta.pl/forum/f,45595,Dzieciaki_ze_szkol_muzycznych.html

Elmucha
Posty: 6
Rejestracja: ndz 18 kwie, 2010

czw 29 kwie, 2010

Kafar pisze:Na górze po prawej masz "Oznacz działy jako przeczytane"

ale zeby "oznacz działy..." było dostępne z podstrony wyszukiwania nowych tematów, a nie tylko z poziomu strony głównej.

Awatar użytkownika
Dori
Posty: 146
Rejestracja: sob 10 kwie, 2010

pt 07 maja, 2010

Jeszcze jedna sugestia. Po wpisaniu w przeglądarce słowa "skrzypce" pojawia się kilka linków, między innymi adres starego forum na jednej z pierwszych pozycji. Prawdopodobnie większość z nas w ten sposób tam trafiła. Nikt jednak tak nie znajdzie nowego forum. Warto dodać adres do przeglądarek dla słów kluczowych związanych z instrumentami smyczkowymi.
Rodziców zapraszam na forum: "Dzieciaki ze szkół muzycznych"
http://forum.gazeta.pl/forum/f,45595,Dzieciaki_ze_szkol_muzycznych.html

Awatar użytkownika
SmyczkowoPL
Administrator
Posty: 79
Rejestracja: pt 26 sty, 2007

pt 07 maja, 2010

gdyby tylko to była takie proste :)

musimy nazbierac linkow zeby wzmocnic pozycje tego forum, jelsi ktos z was ma strone www, bloga, profile w portalach to prosze o dodanie linkudo tego forum,to pomoze "dac znac" google ze ta strona jest wazna i nalezy ja pokazywac wyzej

Awatar użytkownika
SkrzypekP
Posty: 21
Rejestracja: sob 17 kwie, 2010

wt 11 maja, 2010

Co sądzicie o przydatności takiej opcji:

Po zalogowaniu wchodzimy na nowe posty. Nie czytamy wszystkich, bo na przykład nie mamy czasu i wylogowujemy się. Teraz po ponownym zalogowaniu, posty nieprzeczytane nie będą wyświetlane w najnowszych. Czy chcielibyście mieć je tam z powrotem? :-)
Skrzypce - to nieustająca walka z samym sobą i ze swoimi nawykami w dążeniu do doskonałości

Awatar użytkownika
Dori
Posty: 146
Rejestracja: sob 10 kwie, 2010

wt 11 maja, 2010

Ja bym chciała. W ogóle mnie to zastanawia, że u mnie sytuacja wygląda inaczej w domu i w pracy. W pracy mam w nowych nawet przejrzane już posty jeszcze przez jakiś czas. Trudno mi powiedzieć jak długo. W domu mam taką sytuację, jak opisuje SkrzypekP, czyli tylko raz mi się pokazują, potem znikają nawet te nie przejrzane. W domu używam FireFoxa, w pracy Google Chrome. Może w tym leży przyczyna...
Rodziców zapraszam na forum: "Dzieciaki ze szkół muzycznych"
http://forum.gazeta.pl/forum/f,45595,Dzieciaki_ze_szkol_muzycznych.html

Awatar użytkownika
SkrzypekP
Posty: 21
Rejestracja: sob 17 kwie, 2010

wt 11 maja, 2010

Te nawet przeczytane widzisz dopóki się nie wylogujesz :-). Po naciśnięciu "Pokaż nowe posty" pokazywane są wszystkie od daty ostatniego logowania.
Skrzypce - to nieustająca walka z samym sobą i ze swoimi nawykami w dążeniu do doskonałości

Awatar użytkownika
SmyczkowoPL
Administrator
Posty: 79
Rejestracja: pt 26 sty, 2007

wt 11 maja, 2010

posty nieprzeczytane zapisywane sa po stronie serwera, nie komputera wiec nie ma znaczenia skad i na jakiej przegladarce ogladasz forum
ze wzgledu na obciazenie ktore to generuje limit ustawiony jest na 1000 na uzytkownika, po tym czasie wszystko jest usuwane, krytyczny jest fakt czy jestes zalogowana czy nie

zauwaz ze ty opisujesz funkcjonalnosc opcji ZOBACZ NOWE POSTY a nie nieprzeczytane, jest to nowa funkcjonalnosc w phpbb3, troche dziwaczna ale przydatna moim zdaniem, inne podejsce ktore pewnie bylo wynikiem optymalizacji forum pod katem duzego ruchu

SkrzypekP przeslal modyfikacje dla nowej funkcjonalnosci przypominajacej stara funkcjonalnosc NIEPRZECZYTANE, jak tylko przeanalizuje kod i przetestuje pod obciazeniem pojawi sie ona na tym forum

Awatar użytkownika
SmyczkowoPL
Administrator
Posty: 79
Rejestracja: pt 26 sty, 2007

wt 11 maja, 2010

SkrzypekP pisze:Te nawet przeczytane widzisz dopóki się nie wylogujesz :-). Po naciśnięciu "Pokaż nowe posty" pokazywane są wszystkie od daty ostatniego logowania.


tak jak pisalem NOWE nie jest rowne NIEPRZECZYTANE, to znaczy zupelnie cos innego

Awatar użytkownika
izahe
Moderator
Posty: 472
Rejestracja: sob 10 kwie, 2010

wt 11 maja, 2010

A jest możliwość wglądu do listy wszystkich użytkowników?
Na starym forum to się przydalo, chociażby do przeslania tych wiadomości odnośnie przeprowadzki.
weź moje skrzypce i zagraj tak jak ja...

Awatar użytkownika
Namizawa
Posty: 644
Rejestracja: sob 10 kwie, 2010

wt 11 maja, 2010

spójrz w prawy dolny róg memberlist.php

o to chodzi?
Every time you write parallel fifths, Bach kills a kitten.

Skrzypce są nagie. Mają chude ramionka. Niezdarnie chcą się nimi
zasłonić. Płaczą ze wstydu i zimna. Dlatego. A nie, jak twierdzą recenzenci
muzyczni, żeby było piękniej. To nieprawda. Z.Herbert

Awatar użytkownika
izahe
Moderator
Posty: 472
Rejestracja: sob 10 kwie, 2010

wt 11 maja, 2010

Mam to! Dzięki!


Na pewno nie da się NIC zrobić z historią SB? Już kilka osób o to pyta...
weź moje skrzypce i zagraj tak jak ja...

Awatar użytkownika
Dori
Posty: 146
Rejestracja: sob 10 kwie, 2010

pn 07 cze, 2010

Dobrze by było, aby wątki w poszczególnych działach zostały uporządkowane według najnowszych postów. Teraz mają kolejność przypadkową, albo według kolejności zakładania.
Rodziców zapraszam na forum: "Dzieciaki ze szkół muzycznych"
http://forum.gazeta.pl/forum/f,45595,Dzieciaki_ze_szkol_muzycznych.html

Awatar użytkownika
paranoja
Moderator
Posty: 245
Rejestracja: sob 10 kwie, 2010

wt 08 cze, 2010

Przecież tak właśnie jest?

Awatar użytkownika
Kafar
Moderator
Posty: 107
Rejestracja: sob 10 kwie, 2010

wt 08 cze, 2010

Warto zaznaczyć, że na górze zawsze są wątki przyklejone, dalej leci według ostatniego posta.

Awatar użytkownika
Dori
Posty: 146
Rejestracja: sob 10 kwie, 2010

wt 08 cze, 2010

Kafar pisze:Warto zaznaczyć, że na górze zawsze są wątki przyklejone, dalej leci według ostatniego posta.


Teraz już rozumiem. Przepraszam, że jeszcze marudzę, ale jakby te przyklejone bardziej się odróżniały tak na pierwszy rzut oka, (np. kolorem albo jakąś kreską), to byłoby wygodniej.
Rodziców zapraszam na forum: "Dzieciaki ze szkół muzycznych"
http://forum.gazeta.pl/forum/f,45595,Dzieciaki_ze_szkol_muzycznych.html

Awatar użytkownika
paranoja
Moderator
Posty: 245
Rejestracja: sob 10 kwie, 2010

wt 08 cze, 2010

Oj, to już takie szczegóły! Przyklejone mają już inny kolor i na dodatek są innego kształtu. Widać wyraźnie co jest co. Nie róbmy zamieszania o takie drobnostki. Takie moje zdanie :) Jest dobrze!

Awatar użytkownika
Dori
Posty: 146
Rejestracja: sob 10 kwie, 2010

czw 17 cze, 2010

Dori pisze:Jeszcze jedna sugestia. Po wpisaniu w przeglądarce słowa "skrzypce" pojawia się kilka linków, między innymi adres starego forum na jednej z pierwszych pozycji. Prawdopodobnie większość z nas w ten sposób tam trafiła. Nikt jednak tak nie znajdzie nowego forum. Warto dodać adres do przeglądarek dla słów kluczowych związanych z instrumentami smyczkowymi.


Administrator pisze:gdyby tylko to była takie proste :)

musimy nazbierac linkow zeby wzmocnic pozycje tego forum, jelsi ktos z was ma strone www, bloga, profile w portalach to prosze o dodanie linkudo tego forum,to pomoze "dac znac" google ze ta strona jest wazna i nalezy ja pokazywac wyzej


A czy jeśli będziemy wchodzić na forum nie bezpośrednio przez adres, a przez przeglądarkę wpisując "smyczkowo+skrzypce" to google potraktuje to jako znak, że trzeba pokazywać link wyżej?
Rodziców zapraszam na forum: "Dzieciaki ze szkół muzycznych"
http://forum.gazeta.pl/forum/f,45595,Dzieciaki_ze_szkol_muzycznych.html

maryvno
Posty: 78
Rejestracja: wt 04 maja, 2010

pt 09 lip, 2010

mam problem = gdy wysłać do kogos wiadomość, to mogę ją napisać, ale później ona jest przechowywana w jakimś folderze "do wysłania" i nie wiem, co mam zrobić, aby wiadomość trafiła do adresata

Awatar użytkownika
Namizawa
Posty: 644
Rejestracja: sob 10 kwie, 2010

pt 09 lip, 2010

ona jest tam tylko przez jakiś czas,potem idzie zdaje się do 'wysłanych' czy jakoś tak,na początku też się temu dziwiłam ale zobaczyłam że pw itak dochodzą
Every time you write parallel fifths, Bach kills a kitten.

Skrzypce są nagie. Mają chude ramionka. Niezdarnie chcą się nimi
zasłonić. Płaczą ze wstydu i zimna. Dlatego. A nie, jak twierdzą recenzenci
muzyczni, żeby było piękniej. To nieprawda. Z.Herbert

Awatar użytkownika
Kafar
Moderator
Posty: 107
Rejestracja: sob 10 kwie, 2010

pt 09 lip, 2010

Wiadomość zostaje finalnie "wysłana" z chwilą zalogowania się adresata na forum.
Jeżeli masz wiadomości w folderze "do wysłania" to znaczy, że odbiorca jeszcze jej nie przeczytał, bo nie było go na forum.

maryvno
Posty: 78
Rejestracja: wt 04 maja, 2010

sob 10 lip, 2010

ok, już rozumiem, dzięki :)

arek565
Posty: 28
Rejestracja: pt 24 lis, 2017

wt 23 lis, 2021

Jeżeli szukacie sprawdzonej firmy, która zajmuje się przeprowadzkami, to polecam Wam sprawdzić usługi na stronie - https://www.warszawaprzeprowadzki.pl . Niedawno przeprowadzaliśmy się do nowego mieszkania i jestem bardzo zadowolony z wykonanej przez nich pracy.

arek565
Posty: 28
Rejestracja: pt 24 lis, 2017

pn 30 maja, 2022

Według mnie warto zastanowić się nad ociepleniem budynku. Polecam Wam https://systemyocieplen.com/ , jest to storna na której znajdziecie ofertę firmy związanej z wysokiej jakości styropianem. Zapoznajcie się z ich ofertą dostępną na stronie.

Wróć do „Sprawy forum”