Awatar użytkownika
izahe
Moderator
Posty: 472
Rejestracja: sob 10 kwie, 2010

pn 10 maja, 2010

Macie jakieś pomysly?
Co gracie na przeróżnych bankietach przyjęciach i tym podobnym uroczystościach?
Jakieś pomysly?
Myślę że jakieś raghtime, może banalne Eine Kleine,
a tak poza tym?
weź moje skrzypce i zagraj tak jak ja...

Awatar użytkownika
Namizawa
Posty: 644
Rejestracja: sob 10 kwie, 2010

wt 11 maja, 2010

Może jakiś menuet,np Boccheriniego? To mi się zawsze jakoś kojarzyło z przyjęciami ;p
Every time you write parallel fifths, Bach kills a kitten.

Skrzypce są nagie. Mają chude ramionka. Niezdarnie chcą się nimi
zasłonić. Płaczą ze wstydu i zimna. Dlatego. A nie, jak twierdzą recenzenci
muzyczni, żeby było piękniej. To nieprawda. Z.Herbert

Awatar użytkownika
paranoja
Moderator
Posty: 245
Rejestracja: sob 10 kwie, 2010

wt 11 maja, 2010

A ja proponuje jakieś standardy jazzowe ;)

Awatar użytkownika
izahe
Moderator
Posty: 472
Rejestracja: sob 10 kwie, 2010

wt 11 maja, 2010

Boccherini nie jest zly,
hmm a standardy jazzowe? Może jakieś konkretny? I żebym jeszcze nutki mogla dostać,
a wlaściwie to dla koleżanki, bo dla niej szukam tych utworków. Najlepiej na jakiś kwartecik.
weź moje skrzypce i zagraj tak jak ja...

Awatar użytkownika
paranoja
Moderator
Posty: 245
Rejestracja: sob 10 kwie, 2010

wt 11 maja, 2010

http://www.8notes.com/jazz/ <--- Tu jest trochę nut na różne instrumenty, można zrobić aranżacje na skrzypce. To tak na początek, mało. Mam dużo więcej na starym komputerze, spróbuję się do niego dostać.


................
Izahe, daj maila to prześlę Ci 3 zbiory :)

Awatar użytkownika
rimedio
Posty: 15
Rejestracja: wt 04 maja, 2010

ndz 16 maja, 2010

Na tego typu spotkaniu posłuchałbym czegoś Vanessy Mae, np. Classical Gas, Contradanzę lub coś wolniejszego: Aurora;) Piszę, bo już kiedyś miałem meeting towarzyski przy jej płytce, choć to nie to samo co zobaczyć ją/jej interpretacje na żywo.
A jeśli już jesteśmy przy skrzypcach, to ostatnio wpadł mi w ucho David Garrett.
Repertuar powyższych to klasyczne wychowanie w raczej pop-owym wydaniu, jedyny sposób by zainteresiwać osoby spoza kręgów sympatyków muzyki klasycznej.

wacpanna
Posty: 2
Rejestracja: wt 10 maja, 2011

pn 24 paź, 2011

mam do was wieeelką prośbę: otóż zostałam poproszona o zagranie 30-minutowego programu zawierającego utwory z muzyki popularnej i ogólnie wpadającej w ucho (z naciskiem jednak na popularno-rozrywkową). To jest impreza rodzinna w lokalu a mianowicie urodziny zony mojego "klienta" i szczerze mówiąc nie mam pojęcia co to mogłoby być, bo nie dostałam zadnych wytycznych. Moze ktos z Was już brał w czyms taki udział i mógłby mi pomóc? Chce tylko jeszcze dodać, ze mam grać sama bez żadnego akompaniamentu. Proszę was chociaz o podanie jakiś tytułów piosenek czy melodii które by się na takie coś nadawały, wtedy ewentualnie zrobię jakiś remix. Z góry wielkie dzięki:)

PS urodziny sa już w tę niedzielę ;P

Ivanesa

pn 08 kwie, 2019

A może coś z muzyki współczesnej? Teraz sztywne bankiety chyba nie są już modne.

Wróć do „Repertuar”