Awatar użytkownika
Kafar
Moderator
Posty: 107
Rejestracja: sob 10 kwie, 2010

sob 10 kwie, 2010

Myślę, że jest to dobre miejsce na Wasze sugestie. Co zmienić, co dodać.

Wątki będziemy sukcesywnie powielać, znalazłem sposób na pewnego rodzaju archiwizację starych wątków, więc stare wypowiedzi nie znikną zupełnie.

Pierwszą sprawą, o którą zapewne zapytacie to wygląd forum. Na razie jest domyślny, jeden styl, ale zmienimy go na bardziej podobny kolorystycznie do starego forum. Najpierw jednak treść, potem forma.

Awatar użytkownika
zoom
Posty: 85
Rejestracja: sob 10 kwie, 2010

ndz 11 kwie, 2010

Pierwsze co się nasuwa, to stworzenie odpowiedniego regulaminu. Stary regulamin był hmm... "regulaminem", który pozwalał na bardzo wiele. Praktycznie niczego nie zabraniał i wiele osób to wykorzystywało. Myślę, że trzeba stworzyć dobry regulamin oraz odpowiedni system karania i nagradzania użytkowników - stworzenie tzw. bodźców motywujących :-P Jest to temat drażliwy i już nie raz byłem świadkiem, jak przez pracę moderatorów odchodzili użytkownicy, lub przez zarzuty użytkowników rezygnowali z forum genialni moderatorzy. Myślę, że Kafar jako mod siostrzanego forum dobrze wie o co chodzi i będzie wiedział co z tym zrobić.

Po drugie. Shoutbox! Ktoś kiedyś wymyślił takie coś, bo uznał to za przydatne. Myślę, że większość użytkowników jest za przywróceniem go. Daje on poczucie większej integralności i wspólnoty. Korzystanie z postów jest mniej wygodne, mniej dynamiczne przez co nie daje możliwości rozmowy takiej jaką dawał SB.
SP2GIT, zapraszam do łączności! ;)

Awatar użytkownika
izahe
Moderator
Posty: 472
Rejestracja: sob 10 kwie, 2010

ndz 11 kwie, 2010

A jest możliwość przez "zwykłych" użytkowników usuwania postów?
a jak nie to czy można takie coś stworzyć?
Zauważyłam, że to jest dosyć istotne, na starym forum mi tego brakowało, poczytajcie sobie "powitanko" na starym forum i posty typu: "---------------------------------------------"
weź moje skrzypce i zagraj tak jak ja...

yamada
Posty: 235
Rejestracja: sob 10 kwie, 2010

ndz 11 kwie, 2010

.
Ostatnio zmieniony śr 19 paź, 2011 przez yamada, łącznie zmieniany 1 raz.
byłam, lecz zniknęłam. życie jest podłe. rezygnuję ze wszystkiego.

Awatar użytkownika
Kafar
Moderator
Posty: 107
Rejestracja: sob 10 kwie, 2010

ndz 11 kwie, 2010

Jezeli bedzie taka potrzeba to podzielę dział. Na razie nie ma tam tylu tematów, zeby jeszcze się rozdrabniać. Z czasem jak forum będzie rosło to i działów przybędzie

//EDIT: regulamin dodany.

Awatar użytkownika
maaniek
Posty: 40
Rejestracja: ndz 11 kwie, 2010

ndz 11 kwie, 2010

trochę tu będzie ciekawie, jeśli to temat o zupełnie wszystkim. ;) szkoda tamtego image'u.. trzeba coś będzie zmienić. obecnie wszystko wokół jest czarne, więc może zostać, aczkolwiek na dłuższą metę to chyba zbyt przygnębiające. ;)
skrzypce to kumple, nie żarcie.

Awatar użytkownika
Kafar
Moderator
Posty: 107
Rejestracja: sob 10 kwie, 2010

ndz 11 kwie, 2010


Awatar użytkownika
burzuj
Posty: 29
Rejestracja: pn 12 kwie, 2010

pn 12 kwie, 2010

czy tylko u mnie forum nie mieści się w ramach monitora i muszę przewijać poziomo? ;-)
"(...) a oni szli w tych łunach wolno, że aż się w oczach mieniło od tych wstążek, piór pawich, kwiatów, czerwonych portek, pomarańczowych wełniaków, chustek, kapot białych - jakoby ten zagon, rozkwitłymi kwiatami pokryty (...)"
/W. Reymont, "Chłopi"/

Awatar użytkownika
paranoja
Moderator
Posty: 245
Rejestracja: sob 10 kwie, 2010

pn 12 kwie, 2010

U mnie jest dobrze, więc może to problem z wyświetlaniem strony przez przeglądarkę.
Albo coś innego :P

Awatar użytkownika
burzuj
Posty: 29
Rejestracja: pn 12 kwie, 2010

pn 12 kwie, 2010

eh, to dziwne, mam Firefoxa, więc powinno być ok
doradźcie coś ;-)
"(...) a oni szli w tych łunach wolno, że aż się w oczach mieniło od tych wstążek, piór pawich, kwiatów, czerwonych portek, pomarańczowych wełniaków, chustek, kapot białych - jakoby ten zagon, rozkwitłymi kwiatami pokryty (...)"
/W. Reymont, "Chłopi"/

Awatar użytkownika
paranoja
Moderator
Posty: 245
Rejestracja: sob 10 kwie, 2010

pn 12 kwie, 2010

Hmm, u mnie też firefox.
Może pogrzeb w ustawieniach strony <--plik.
Już się nie odzywam :P się nie znam!

Awatar użytkownika
Kafar
Moderator
Posty: 107
Rejestracja: sob 10 kwie, 2010

pn 12 kwie, 2010

A jaką masz rozdzielczość ekranu? może tutaj leży przyczyna.

Awatar użytkownika
burzuj
Posty: 29
Rejestracja: pn 12 kwie, 2010

wt 13 kwie, 2010

1024x768
"(...) a oni szli w tych łunach wolno, że aż się w oczach mieniło od tych wstążek, piór pawich, kwiatów, czerwonych portek, pomarańczowych wełniaków, chustek, kapot białych - jakoby ten zagon, rozkwitłymi kwiatami pokryty (...)"
/W. Reymont, "Chłopi"/

yamada
Posty: 235
Rejestracja: sob 10 kwie, 2010

wt 13 kwie, 2010

.
Ostatnio zmieniony śr 19 paź, 2011 przez yamada, łącznie zmieniany 1 raz.
byłam, lecz zniknęłam. życie jest podłe. rezygnuję ze wszystkiego.

Awatar użytkownika
Namizawa
Posty: 644
Rejestracja: sob 10 kwie, 2010

wt 13 kwie, 2010

Może ja nie jestem zbyt rozgarnięta ale za nic nie mogę tu znaleźć edycji postów... jakaś podpowiedź?
Every time you write parallel fifths, Bach kills a kitten.

Skrzypce są nagie. Mają chude ramionka. Niezdarnie chcą się nimi
zasłonić. Płaczą ze wstydu i zimna. Dlatego. A nie, jak twierdzą recenzenci
muzyczni, żeby było piękniej. To nieprawda. Z.Herbert

Awatar użytkownika
paranoja
Moderator
Posty: 245
Rejestracja: sob 10 kwie, 2010

wt 13 kwie, 2010

Prawdopodobnie jest to błąd w skrypcie. Za jakiś czas powinno być już ok. Na razie trzeba zacisnąć pasa w kwestii edytowania :)

Awatar użytkownika
Lan Hikari
Moderator
Posty: 61
Rejestracja: wt 13 kwie, 2010

wt 13 kwie, 2010

Przydałaby się również opcja bezpośredniego cytowania postów ;-) Błąd jeśli już znajduje się w skórce czy jak kto woli theme :-P

Awatar użytkownika
paranoja
Moderator
Posty: 245
Rejestracja: sob 10 kwie, 2010

wt 13 kwie, 2010

No, dobrze myślę - źle się wyrażam ( czyli jak zwykle :P ). Przepraszam! na forum trzeba być precyzyjnym!

Awatar użytkownika
SmyczkowoPL
Administrator
Posty: 79
Rejestracja: pt 26 sty, 2007

wt 13 kwie, 2010

@paranoja jesli moze to prosze pozbieraj te uwagi i wklej do dzialu SPRAWY FORUM do specjalnego watku

w pierwszej kolejnosci bedziemy "łatać" te krytyczne bledy, poznije te mniejsze
postaram sie zmniejszyc szerokosc tak zeby miescila sie ponizej 1000px

Awatar użytkownika
Lan Hikari
Moderator
Posty: 61
Rejestracja: wt 13 kwie, 2010

śr 14 kwie, 2010

Wszystkie działy są oznaczone na czerwono, tak jakby w każdym z nich znajdował się nieprzeczytany post. Teraz po wejściu na forum miałem 3 nieprzeczytane posty i mimo ich "przeczytania" nadal są oznaczone jak wcześniej. Opcja "oznacz działy jako przeczytane" nie pomaga :->

Awatar użytkownika
SmyczkowoPL
Administrator
Posty: 79
Rejestracja: pt 26 sty, 2007

śr 14 kwie, 2010

kolor nie determinuje czy sa nowe posty czy nie, w przypadku nowych postow ikonka ma male kolko w prawym dolnym rogu, prawdopodobnie ta ikonka zostanie zmieniona na bardziej oczywista, czekam na grafika

jak najedziesz kursorem na ikone to pojawi sie ALT TEXT ktory podpowie po polsku czy s anowe posty czy nie - to tak dla sprawdzenia ze mowie prawde ;)

domyslnie skorka korzystala z niebieskich i czerwonych ikonek co graficznie nie trzymalo sie ani ladu ani skladu bo byl za duzy chaos, nasz grafik analizuje skorke pod katem usability i przesyla nam zmiany ktore sukcesywnie wprowadzmy.

niemniej jednak prosze kontynuowac wpisywanie tu potencjalnych bledow lub niedogodnosci, bardzo to pomaga i skraca czas reakcji

yamada
Posty: 235
Rejestracja: sob 10 kwie, 2010

śr 14 kwie, 2010

.
Ostatnio zmieniony śr 19 paź, 2011 przez yamada, łącznie zmieniany 1 raz.
byłam, lecz zniknęłam. życie jest podłe. rezygnuję ze wszystkiego.

Awatar użytkownika
izahe
Moderator
Posty: 472
Rejestracja: sob 10 kwie, 2010

śr 14 kwie, 2010

hmm, chciałam wkleić obrazek na forum a tutaj informacja---> Określenie wymiarów obrazka nie było możliwe.
może to winna wielkości obrazka?
nie wiem czy ta szata graficzna dalej będzie zmieniana, ale nasze stare forum jest zdecydowanie bardziej przejrzyste, tematy "przyklejone" są bardziej zauważalne, inne również bardziej "wpadają w oko"
kurcze, głupio mi tak marudzić skoro nie mogę w tej kwestii pomóc;/
weź moje skrzypce i zagraj tak jak ja...

Awatar użytkownika
SmyczkowoPL
Administrator
Posty: 79
Rejestracja: pt 26 sty, 2007

śr 14 kwie, 2010

Wlasnie dodalem testowy plik z mojego komputera, jakie rozszerzenie pliku i jak duzy plik(MB)?

Awatar użytkownika
SmyczkowoPL
Administrator
Posty: 79
Rejestracja: pt 26 sty, 2007

śr 14 kwie, 2010

zawsze ciezko jest sie przestawic na nowy wyglad, przerabialem juz to wielokrotnie :) ale wezme twoje sugestie pod uwage i przeanalizuje przyklejone tematy i ogloszenia tak aby byly odpowiednio wyroznione, krok po kroku dopasujemy to forum do waszych potrzeb:)

pozdrawiam

Awatar użytkownika
burzuj
Posty: 29
Rejestracja: pn 12 kwie, 2010

śr 14 kwie, 2010

a no obraz się już mieści, dzięki ;-)
ale jeszcze mnie denerwuje jedna rzecz, a mianowicie: jak wchodzę do tematu, gdzie są nowe posty to nie przenosi mnie automatycznie na to miejsce gdzie jest nowy post, tylko muszę "ręcznie" samemu to robić.
"(...) a oni szli w tych łunach wolno, że aż się w oczach mieniło od tych wstążek, piór pawich, kwiatów, czerwonych portek, pomarańczowych wełniaków, chustek, kapot białych - jakoby ten zagon, rozkwitłymi kwiatami pokryty (...)"
/W. Reymont, "Chłopi"/

Awatar użytkownika
SmyczkowoPL
Administrator
Posty: 79
Rejestracja: pt 26 sty, 2007

śr 14 kwie, 2010

wydaje mi sie ze moge ustawic ten link zeby przenosil automatycznie
aktualnei zalezy gdzi eklikniesz, jelsi klikniesz w link-ikonke w prawej kolumnie to przeniesie cie od razu do postu ostatniego, jelsi jednak w link tekstowy na stronie glownej pod opisem forum to poleci do pierwszego tematu i postu

Awatar użytkownika
smyczek24
Posty: 43
Rejestracja: ndz 11 kwie, 2010

pt 16 kwie, 2010

A mógłby mi ktos powiedzieć dlaczego jak wchodzę instrumenty--->skrzypce to wyskakuje Nie masz uprawnień do czytania wątków w tym dziale.
http://www.4shared.com/file/8c4ImTFi/Koobrzeg_2011.html - zdjęcia

jfk
Posty: 56
Rejestracja: pn 12 kwie, 2010

pt 16 kwie, 2010

Podobnie jak ja, z działem 'Altówka'. Dziwna sprawa dla altowiolisty. ;-)
"Knowing alto clef is like knowing a dying language."

Awatar użytkownika
SmyczkowoPL
Administrator
Posty: 79
Rejestracja: pt 26 sty, 2007

pt 16 kwie, 2010

zaraz naprawimy :)

Awatar użytkownika
Kafar
Moderator
Posty: 107
Rejestracja: sob 10 kwie, 2010

pt 16 kwie, 2010

A to moja wina, przyznaje się i przepraszam :D

Awatar użytkownika
Namizawa
Posty: 644
Rejestracja: sob 10 kwie, 2010

pt 16 kwie, 2010

wchodząc do "Imprezy, ogłoszenia" widzę "Nie masz uprawnień do czytania wątków w tym dziale.",czuję się odrzucona.... :-P
Every time you write parallel fifths, Bach kills a kitten.

Skrzypce są nagie. Mają chude ramionka. Niezdarnie chcą się nimi
zasłonić. Płaczą ze wstydu i zimna. Dlatego. A nie, jak twierdzą recenzenci
muzyczni, żeby było piękniej. To nieprawda. Z.Herbert

Awatar użytkownika
SmyczkowoPL
Administrator
Posty: 79
Rejestracja: pt 26 sty, 2007

pt 16 kwie, 2010

juz naprawione

Jadamusek
Posty: 54
Rejestracja: pn 12 kwie, 2010

sob 17 kwie, 2010

kurcze!
może coś z kolorami zrobić, co? żeby było przejrzyściej... że jak jet nowy post to jakis inny kolor wtedy będzie... tak jak na starym forum.

proszę! Admin pokombinuj coś :D
"Jak ćwiczysz - tak grasz" :)

Awatar użytkownika
SkrzypekP
Posty: 21
Rejestracja: sob 17 kwie, 2010

sob 17 kwie, 2010

Ja bym też proponował zamienić tą ciemną czerwień na jakiś brąz.
Osobiście też uważam, że liniki:

Instrumenty smyczkowe: altówka, skrzypce, kontrabas, wiolonczela
Giełda muzyczna: sprzedam, kupię, muzycy, nauka gry

wcinające się na logo tylko psują efekt.
Skrzypce - to nieustająca walka z samym sobą i ze swoimi nawykami w dążeniu do doskonałości

Awatar użytkownika
izahe
Moderator
Posty: 472
Rejestracja: sob 10 kwie, 2010

sob 17 kwie, 2010

może warto zrobić funkcję nie naliczania postów w Hyde Park? żeby nie było nie potrzebnych podejrzeń pewnych osób o spamowanie?:P
tak jak na starym forum w offtopie
weź moje skrzypce i zagraj tak jak ja...

Awatar użytkownika
paranoja
Moderator
Posty: 245
Rejestracja: sob 10 kwie, 2010

sob 17 kwie, 2010

Zgadzam się z izahe. Hyde park to typowe miejsce dla nabijaczy postów, nie ma co się w to bawić.
Tak samo uwwaga SkrzypkaP, co do linków przy logo wydaje mi się słuszna. Forum jest na tyle przejrzyste i dokładnie podzielone, że chyba nie potrzeba dodatkowego zaznaczania pewnych spraw.
Od siebie dodam drobnostkę. Określenie wieku w profilu ułatwia sprawę orientowania się w głównych cechach użytkowników. W pewnym sensie może to ułatwiać porozumienie, tak samo jak i je utrudniać z drugiej strony, ale ja chyba jestem za wprowadzeniem tego, nie wiem jak reszta.

Awatar użytkownika
izahe
Moderator
Posty: 472
Rejestracja: sob 10 kwie, 2010

sob 17 kwie, 2010

tak, plus płeć, mail, gg, strona internetowa......
jak ktoś nie będzie chciał to nic nie wpisze.....
weź moje skrzypce i zagraj tak jak ja...

Awatar użytkownika
Lan Hikari
Moderator
Posty: 61
Rejestracja: wt 13 kwie, 2010

ndz 18 kwie, 2010

izahe pisze:tak, plus płeć, mail, gg, strona internetowa......
jak ktoś nie będzie chciał to nic nie wpisze.....


Nie każdy ma stronę internetową i wiele osób nie korzysta z gg, a mail jest już wymagany przy rejestracji.

Awatar użytkownika
paranoja
Moderator
Posty: 245
Rejestracja: sob 10 kwie, 2010

ndz 18 kwie, 2010

Lan Hikari pisze:Nie każdy ma stronę internetową i wiele osób nie korzysta z gg, a mail jest już wymagany przy rejestracji.


Ale niektórzy mają stronę internetową, korzystają z gg. Mail jest już podany i widoczny owszem.
Można też dodać podpisy pod awatarem tak dla urozmaicenia.

Awatar użytkownika
Lan Hikari
Moderator
Posty: 61
Rejestracja: wt 13 kwie, 2010

ndz 18 kwie, 2010

paranoja pisze:
Lan Hikari pisze:Nie każdy ma stronę internetową i wiele osób nie korzysta z gg, a mail jest już wymagany przy rejestracji.


Ale niektórzy mają stronę internetową, korzystają z gg.


Chodziło mi o to, aby nie ustawiać tego jako pola wymagane przy rejestracji ;-)

yamada
Posty: 235
Rejestracja: sob 10 kwie, 2010

ndz 18 kwie, 2010

.
Ostatnio zmieniony śr 19 paź, 2011 przez yamada, łącznie zmieniany 1 raz.
byłam, lecz zniknęłam. życie jest podłe. rezygnuję ze wszystkiego.

Awatar użytkownika
SmyczkowoPL
Administrator
Posty: 79
Rejestracja: pt 26 sty, 2007

ndz 18 kwie, 2010

email musi zostac wymagany inaczej boty nas zaleja
poszukam opcji nienaliczania postow w dzialch

Awatar użytkownika
paranoja
Moderator
Posty: 245
Rejestracja: sob 10 kwie, 2010

ndz 18 kwie, 2010

A co z opisem forum w wyszukiwarce? Nie wiem na jakiej zasadzie to działa, jak to się zmienia.
Chodzi mi o opis, który pojawia się pod głównym linkiem po wpisaniu jakiegoś hasła np. w Google.
Forum nie jest jeszcze wypozycjonowane, ale jeśli da się coś załatwić to przydałoby się :P

Awatar użytkownika
SmyczkowoPL
Administrator
Posty: 79
Rejestracja: pt 26 sty, 2007

ndz 18 kwie, 2010

pozycjonowanie zajmuje czas i bedzie tak dlugo utrudnione jak dlugo stare forum bedzie istniec... niestety google klasyfikuje te posty jako powtorzenia i oslabia nasza pozycje, juz wkrotce nowe forum powinno pojawiac sie w wynikach, opis tworzy sie automatycznie i nie ma na to wplywu ale wlasnie te linki u gory ktore wam sie nie podobaja maja na celu manipulacje tym opisem dlatego chcialbym aby tam poki co zostaly az wszystko sie wyklaryfikuje

jeszcze raz podkreslam, im szybciej stare watki ze starego forum znikna a pojawia sie odnosniki do nowej lokalizacji watku tym szybciej to forum wybije sie na wysokie pozycje w google
mam nadzieje ze da sie to jakos szybko zalatwic

jak stoimy z przenoszeniem postow?

Awatar użytkownika
Namizawa
Posty: 644
Rejestracja: sob 10 kwie, 2010

ndz 18 kwie, 2010

Zauważyłam małą literówkę przy opisach działów
altówka->Budowa altówki, strojenie altówki, techniki gry na altówki, akcesoria
kontrabas->Budowa kontrabasu, strojenie kontrabasu, techniki gry na kontrabasu, akcesoria
Every time you write parallel fifths, Bach kills a kitten.

Skrzypce są nagie. Mają chude ramionka. Niezdarnie chcą się nimi
zasłonić. Płaczą ze wstydu i zimna. Dlatego. A nie, jak twierdzą recenzenci
muzyczni, żeby było piękniej. To nieprawda. Z.Herbert

Awatar użytkownika
Kafar
Moderator
Posty: 107
Rejestracja: sob 10 kwie, 2010

ndz 18 kwie, 2010

Literówka naprawiona

Awatar użytkownika
SmyczkowoPL
Administrator
Posty: 79
Rejestracja: pt 26 sty, 2007

ndz 18 kwie, 2010

automatyczne przenoszenie postow przy pomocy SkrzypeP'a nie udalo sie, zatracone beda relacje z forum i uzytkownikami,, zbyt duzy balagan,. proponuje wyznaczyc jakies wytyczne do recznego przenoszenia, propozycje?

Awatar użytkownika
SkrzypekP
Posty: 21
Rejestracja: sob 17 kwie, 2010

pn 19 kwie, 2010

Przede wszystkim, to co pisałem, o zostawianiu w nowym temacie na tym forum, linka z którego tematu pochodzi dany post na starym forum :).

Druga sprawa - czepię się jeszcze tych linków u góry. Z tego co wiem, to robot google nie patrzy na miejsce na stronie, gdzie są położone dane linki, tylko na kod źródłowy strony. Zatem linki nie muszą wisieć na logo, tylko mogą być na dole strony, prawda? Popraw mnie jeżeli się mylę :)

Czy dało by się również zrobić, to co było w starym forum, że po zalogowaniu pokazuje ile mam nieprzeczytanych tematów (nie tylko od ostatniej wizyty). Do tego jak przechodzę do danego tematu, to żeby automatycznie pokazywał ostatni nieczytany post?
Skrzypce - to nieustająca walka z samym sobą i ze swoimi nawykami w dążeniu do doskonałości

Awatar użytkownika
Dori
Posty: 146
Rejestracja: sob 10 kwie, 2010

pn 19 kwie, 2010

W regulaminie przydałaby się jakaś informacja na temat dbałości o poprawność ortograficzną postów, a także (może to i moja obsesja, więc proszę o korektę ;-)) o tym, że językiem forum jest polski i zwroty obcojęzyczne powinny być umieszczane w taki sposób, aby były zrozumiałe dla użytkowników, którzy danego języka nie znają.
Rodziców zapraszam na forum: "Dzieciaki ze szkół muzycznych"
http://forum.gazeta.pl/forum/f,45595,Dzieciaki_ze_szkol_muzycznych.html

Wróć do „Sprawy forum”