Agugu99
Posty: 31
Rejestracja: sob 13 lis, 2010

sob 01 paź, 2011

Witajcie!

Zamierzam kupić pianino, ale zupełnie nie wiem jakie... Może moglibyście mi pomóc?

Awatar użytkownika
rzepola
Moderator
Posty: 698
Rejestracja: sob 17 kwie, 2010

sob 01 paź, 2011

Sugeruję, żebyś spróbowała napisać coś więcej odnośnie swoich wymagań. Przede wszystkim w jakim celu jest Ci potrzebne to pianino i jaką kwotą dysponujesz?
Ćwiczu, ćwiczu.
Chodź, zarzępolę Ci na szczypcach duszy mojej!

Agugu99
Posty: 31
Rejestracja: sob 13 lis, 2010

ndz 02 paź, 2011

Pianino chcę kupić do nauki. A cena to od ok. 3000zł-10000zł.

Awatar użytkownika
rzepola
Moderator
Posty: 698
Rejestracja: sob 17 kwie, 2010

ndz 02 paź, 2011

To raczej oczywiste, że do nauki. Chodziło mi bardziej o sprecyzowanie poziomu i wymagań. Jesteś już kilka lat w SM, dlaczego dopiero teraz chcesz pianino? Teraz chcesz grać więcej, bardziej na poważnie? Czy zwyczajnie nauczyciel niejako zmusza Cię do kupna instrumentu? Jak chcesz poradę, to powiedz wszystko, co mogłoby nam pomóc, inaczej nikt się nie odezwie. Co najwyżej poleci swoją aukcję na Allegro.
Ćwiczu, ćwiczu.
Chodź, zarzępolę Ci na szczypcach duszy mojej!

Agugu99
Posty: 31
Rejestracja: sob 13 lis, 2010

pn 03 paź, 2011

Gram na skrzypcach i dopiero teraz rozpoczynam naukę na pianinie(jako drugi instrument) zależy mi, aby opanować również grę na pianinie stąd też moja wypowiedź:) Zupełnie nie znam się na pianinach i dlatego proszę o poradę. Obiecuję, że następnym razem bardziej sprecyzuję swoje pytanie.

Awatar użytkownika
Namizawa
Posty: 644
Rejestracja: sob 10 kwie, 2010

pn 03 paź, 2011

Ale szukasz cyfrowego czy zwykłego?
Ja mam cyfrowe http://www.riff.net.pl/pianina-cyfrowe/casio-cdp-100
Za tą cenę cudu techniki się nie dostanie ale nie jest złe.Ma ważoną klawiaturę (chyba tak to się zwie) no i nie ma tych wszystkich bajerów do niczego mi nie potrzebnych.
W internecie jest oceniane dość dobrze jak na instrument w swojej klasie cenowej.Na YT można znaleźć filmiki z utworami granymi na nim i brzmi to całkiem ok.
Mnie przekonała do niego cena.Kosztowało 1990zł + nogi gratis ;D Chociaż jak widzę na stronie Riffu to teraz kosztuje niecałe 1700zł
Every time you write parallel fifths, Bach kills a kitten.

Skrzypce są nagie. Mają chude ramionka. Niezdarnie chcą się nimi
zasłonić. Płaczą ze wstydu i zimna. Dlatego. A nie, jak twierdzą recenzenci
muzyczni, żeby było piękniej. To nieprawda. Z.Herbert

Awatar użytkownika
paranoja
Moderator
Posty: 245
Rejestracja: sob 10 kwie, 2010

pn 03 paź, 2011

Ja również polecam Ci pianino cyfrowe! Ale koniecznie z wyważonymi klawiszami. Najlepiej iść do sklepu muzycznego i sprawdzić samemu, pograć i ustalić czy Ci pasuje. Takie pianino jest pod kilkoma względami lepsze jest od zwykłego. Nie musisz go stroić ( co kosztuje ), jest tańsze, można je ściszyć i grać nawet o późnych porach.
Pamiętaj jednak o tych klawiszach... Mam u mnie w szkole jedno, które takiego udogodnienia nie posiada i gra się na nim fatalnie.

Awatar użytkownika
rzepola
Moderator
Posty: 698
Rejestracja: sob 17 kwie, 2010

wt 04 paź, 2011

Ja stanę po drugiej stronie barykady. Pianino cyfrowe jest tak jak skrzypce elektryczne albo prawie tak jak one. Nic innego nie odda barwy instrumentu akustycznego, nawet tego z najniższej półki. Jeśli uczysz się pianina tylko na "obowiązkowym fortepianie" (czego ostatecznie nie sprecyzowałaś), to właściwie wersja elektroniczna jest ok, ale jeśli robisz przedmiot nie tylko na odwal się, radzę sięgnąć po akustyka. Uczysz się w ten sposób lepszego słyszenia, większej wrażliwości na barwę, rosną Twoje oczekiwania, a przecież praca z pianistą jest nieuniknioną dolą każdego skrzypka. Już nawet warto stanąć w niedzielę pod kościołem i zarzępolić "Barkę", żeby uzbierać te kilka stów(tysięcy?) więcej.
Ćwiczu, ćwiczu.
Chodź, zarzępolę Ci na szczypcach duszy mojej!

Awatar użytkownika
Namizawa
Posty: 644
Rejestracja: sob 10 kwie, 2010

wt 04 paź, 2011

Masz rację,ale też warto brać pod uwagę kwestię logistyczną.Jak ktoś ma duży pokój albo mieszka w domku ew a niskim piętrze bloku to ok.Jednak wyobraź sobie mały pokój na np 5 piętrze bloku na dodatek bez windy.Sam transport tj dojazd i wniesienie to pareset złotych.Wiadomo,prawdziwe ma swoje zalety tak jak napisałaś ale życie jest życiem i czasem trzeba brać pod uwagę skromniejsze opcje.
Every time you write parallel fifths, Bach kills a kitten.

Skrzypce są nagie. Mają chude ramionka. Niezdarnie chcą się nimi
zasłonić. Płaczą ze wstydu i zimna. Dlatego. A nie, jak twierdzą recenzenci
muzyczni, żeby było piękniej. To nieprawda. Z.Herbert

Awatar użytkownika
paranoja
Moderator
Posty: 245
Rejestracja: sob 10 kwie, 2010

wt 04 paź, 2011

Zalety, które wymieniłam dotrą raczej do człowieka, który właśnie nie może pozwolić sobie na coś więcej. Poza tym chciałam dodać jedną rzecz. Mam koleżankę, która była na głównym fortepianie, teraz jest w II stopniu i właśnie takie pianino ma. To ona mi je polecała i przyznaje, że jest bardzo z niego zadowolona.
W końcu jeżeli człowiek ma wystarczająco dużo pieniędzy i wolnej przestrzeni nad czym się tu zastanawiać? Sama kupiłabym zwykłe pianino, ale priorytetem są jednak skrzypce i nie planuję wydatków nawet na cyfrowe na razie.

Agugu99
Posty: 31
Rejestracja: sob 13 lis, 2010

wt 04 paź, 2011

Dziękuję za porady. Jednak ja skłaniam się do kupna tradycyjnego pianina...

Awatar użytkownika
nik-t
Posty: 22
Rejestracja: czw 30 cze, 2011

śr 05 paź, 2011

Ja jako pianista doradzałbym pianino akustyczne. Elektryki nie mogą się z nimi równać. więc jeśli tylko masz taką możliwość, kup akustyczne.
Co do wyboru: uważaj na nowe pianina, teraz robią dużo felernych rzeczy. Zwłaszcza radziłbym uważać na firmy azjatyckie(lepsze są pianina europejskie, z amerykańskimi się nie spotkałem). Teraz jest trend żeby wszystko robić po kosztach więc lepiej jest kupić coś co było wyprodukowane jakiś czas temu i poddać renowacji, ewentualnie kupić pianino już po remoncie.
NIE KUPUJ PIANINA NIE SPRAWDZAJĄC GO! Najlepiej zrobisz jeśli kupując pianino skonsultujesz się z jakimś stroicielem(niektórzy skupują naprawiają a potem sprzedają pianina to całkiem dobra opcja). On sprawdzi czy wszystko jest z nim w porządku. Jeśli jednak chciała wiedzieć na co zwracać uwagę to: płyta rezonansowa(znajduje się w środku, w żadnym razie nie może być pęknięta. taka nie nadaje się do niczego i trzeba ją wymieniać. mechanizm powinien być sprawny: kołki dobrze osadzone(nie wypadające, nie chwiejące się, nie zahaczające o sąsiednie), tłumiki powinny tłumić (dźwięk po przerwaniu powinien przestać wybrzmiewać), pedał być sprawny(nie skrzypieć, i podnosić wszystkie tłumiki). Warto by również sprawdzić czy klawisze nie stukają(brakujące wkładki z filcu). Powinnaś też zwrócić uwagę czy odpowiada ci brzmienie pianina, ale do tego przydałby ci się ktoś kto umie grać żeby sprawdził co się da z niego wydobyć. Na brzmienie na pewno wpływa jego wysokość. Zbyt niskie pianino będzie miało brzydki dźwięk(była taka tendencja w Polsce ostatnio żeby budować pianina niskie i zajmujące mało miejsca).
To chyba z grubsza tyle jeśli chodzi o wybór pianina, inne czynniki takie jak kolor i ozdoby(zdarzają się w tych starszych przedwojennych) to kwestia gustu i spasowania z mieszkaniem ale myślę że to sprawy drugorzędne.

Agugu99
Posty: 31
Rejestracja: sob 13 lis, 2010

śr 05 paź, 2011

Dziękuję. Na pewno zastosuję się do Twoich rad.

Awatar użytkownika
Namizawa
Posty: 644
Rejestracja: sob 10 kwie, 2010

śr 05 paź, 2011

Ten link zaprowadzi Cie do forum gdzie znajduje się temat o wyborze pianina
http://forum.gazeta.pl/forum/w,45595,129200762,129200762,pianino_jakiej_marki_.html
Every time you write parallel fifths, Bach kills a kitten.

Skrzypce są nagie. Mają chude ramionka. Niezdarnie chcą się nimi
zasłonić. Płaczą ze wstydu i zimna. Dlatego. A nie, jak twierdzą recenzenci
muzyczni, żeby było piękniej. To nieprawda. Z.Herbert

Wróć do „Hyde Park”