kasiak
Posty: 36
Rejestracja: pn 03 maja, 2010

pn 12 sie, 2013

Witam, czy ktos z Was orientuje sie czy mozna gdzies zdobyc nagrania akompaniamentow do utworow skrzypcowych? moze mozna je gdzies kupic?

Awatar użytkownika
Namizawa
Posty: 644
Rejestracja: sob 10 kwie, 2010

wt 13 sie, 2013

http://merlin.pl/Grajmy-razem/muzyka/series/4.html
z tej serii można kupić kilka koncertów

Była jeszcze jakaś strona internetowa gdzie można było zakupić nagrania akompaniamentów, chyba coś ze słowem "wariacja" w nazwie, ale nie pamiętam

A tak to ew na YT można szukać, kiedyś zaczęłam to przeglądać i sporo można tam ich znaleźć, zarówno w wolniejszym tempie to ćwiczeń jak i w oryginalnym.
Every time you write parallel fifths, Bach kills a kitten.

Skrzypce są nagie. Mają chude ramionka. Niezdarnie chcą się nimi
zasłonić. Płaczą ze wstydu i zimna. Dlatego. A nie, jak twierdzą recenzenci
muzyczni, żeby było piękniej. To nieprawda. Z.Herbert

houslistka
Posty: 15
Rejestracja: wt 17 mar, 2015

wt 17 mar, 2015

No pewnie, że można. Nawet nie musisz ich kupować. Wystarczy, że będziesz mieć program quig windows sequencer, oraz pliki muzyczne w formacie midi. Wycinasz sobie partię solową skrzypiec z utworu i już masz. Możesz grać. Tam też możesz zwolnić i przyspieszyć tempo utworu. To jest program, który pozwala bawić się tym midi jak tylko Ci się podoba. O takich profesjonalnych akompaniamentach to nie wiele wiem. Gdy chodziłam do szkoły muzycznej to sobie sama nagrywałam na dyktafon takie akompaniamenty. Tylko, że u mnie było prościej, bo grałam tylko 3 lata i utwory nie były jeszcze takie długie.

Wróć do „Edukacja”