wirher
Posty: 4
Rejestracja: czw 29 lip, 2010

czw 29 lip, 2010

Witam! Jestem totalnym laikiem co do sprawy skrzypiec no i potrzebuję wymienić strunę (a nawet dwie). Niestety kompletne nie wiem w jaki sposób przymocować ją do kołka. Proszę o pomoc

Awatar użytkownika
izahe
Moderator
Posty: 472
Rejestracja: sob 10 kwie, 2010

czw 29 lip, 2010

W kolku jest dziurka do której należy wsadzić strunę (tak jak nitkę w iglę;)) naturalnie kolek musi być wsadzony na miejscu i dopiero później należy zakladać strunę;)
należy nawijać strunę tak by poszczególne fragmenty struny nie nakladaly się na siebie tylko leżaly obok aż do ścianki ślimaka:)
weź moje skrzypce i zagraj tak jak ja...

Awatar użytkownika
Dori
Posty: 146
Rejestracja: sob 10 kwie, 2010

czw 29 lip, 2010

I bardzo ważne jest to, aby wymieniać struny pojedynczo, żeby nie wpłynąć na położenie podstawka.
Rodziców zapraszam na forum: "Dzieciaki ze szkół muzycznych"
http://forum.gazeta.pl/forum/f,45595,Dzieciaki_ze_szkol_muzycznych.html

Awatar użytkownika
maks
Posty: 66
Rejestracja: czw 22 kwie, 2010

czw 29 lip, 2010

---
Ostatnio zmieniony pn 10 sty, 2011 przez maks, łącznie zmieniany 1 raz.
Kim jesteś i dlaczego interesuje Cię moja wiadomość?

wirher
Posty: 4
Rejestracja: czw 29 lip, 2010

sob 31 lip, 2010

Dobra, wszystko się udało. Dzięki Wam bardzo :-D

kozuus
Posty: 8
Rejestracja: pt 24 wrz, 2010

wt 28 wrz, 2010

Mam taki problem caly czas z dziurki z kołka wyskakuję mi struna G. Raz to się stało przystrojeniu , drugi przy graniu, a nawet jak skrzypce leżą w futerale . wiecie co się dzieje ?

Awatar użytkownika
izahe
Moderator
Posty: 472
Rejestracja: sob 10 kwie, 2010

wt 28 wrz, 2010

Może warto wsadzić dluższy kawalek do tego kolka i umiejętnie pokręcić tą strunę tak by zagiąć tą końcówkę struny po przez nawijaną strunę;)
Też mi się to zdarza przy świeżo nalożonych strunach;)
weź moje skrzypce i zagraj tak jak ja...

kozuus
Posty: 8
Rejestracja: pt 24 wrz, 2010

wt 28 wrz, 2010

jest włożone więcej :d i kręcone ale ona nadal wypada. Nauczycielka też zakłada i też wypadła nie wiem co się z nią dzieje

Awatar użytkownika
izahe
Moderator
Posty: 472
Rejestracja: sob 10 kwie, 2010

wt 28 wrz, 2010

Pewnie jedna, konkretna struna? To na bank nie wina struny tylko kolka;) trudno coś powiedzieć na odleglość.;/
weź moje skrzypce i zagraj tak jak ja...

kozuus
Posty: 8
Rejestracja: pt 24 wrz, 2010

wt 28 wrz, 2010

Tak struna G . :C kołek jest cały jak go oglądałam, nie wiem co się dzieje niestety nie mogę pojechać do lutnika ze względów prywatnych.

sosenka93
Posty: 3
Rejestracja: czw 30 wrz, 2010

wt 05 paź, 2010

Dori pisze:I bardzo ważne jest to, aby wymieniać struny pojedynczo, żeby nie wpłynąć na położenie podstawka.

ponadto jak się ściągnie wszystkie struny na raz, to podczas ich naciągania może przewrócić się dusza (własne doświadczenie :/ - nie polecam, można się PORZĄDNIE najeść strachu. Chociaż postawienie duszy to dla lutnika robota na... do godziny?).

Wróć do „Skrzypce”