Orkiestra Sinfonia Varsovia zaprasza na darmowe Letnie koncerty na Grochowskiej, które odbędą się soboty i niedziele czerwca, lipca i sierpnia 2012 r.]
03.06.2012 - 26.08.2012 Orkiestra Sinfonia Varsovia, ul. Grochowska 272, Warszawa
3.06 Niedziela godz. 16.00
LUTOSŁAWSKI QUARTET
Jakub Jakowicz - I skrzypce
Marcin Markowicz - II skrzypce
Artur Rozmysłowicz - altówka
Maciej Młodawski - wiolonczela
Agata Kwiecińska - prowadzenie
MARCIN MARKOWICZ Kwartet smyczkowy nr 3
KAROL SZYMANOWSKI I Kwartet smyczkowy C-dur op.37
DYMITR SZOSTAKOWICZ VIII Kwartet smyczkowy op.110
9.06 Sobota godz. 16.00
Tomasz Ritter - fortepian
Kinga Wojciechowska - prowadzenie
LUDWIG VAN BEETHOVEN Sonata fortepianowa C-dur op.2 nr 3
SIERGIEJ RACHMANINOW Elegia es-moll op.3 nr 1
SIERGIEJ RACHMANINOW Preludia g-moll op.23 nr 5, a-moll op.32 nr 8
SIERGIEJ RACHMANINOW Études-Tableaux d-moll op.33 nr 5, fis-moll op.39 nr 3
KAROL SZYMANOWSKI Wariacje b-moll op.3
10.06 Niedziela godz. 16.00
Marcin Orliński - fagot
Hanna Sosińska-Kraski - fortepian
Oskar Łapeta - prowadzenie
CAMILLE SAINT-SAËNS Sonata G-dur na fagot i fortepian op.168
WOLFGANG AMADEUS MOZART Koncert fagotowy B-dur KV 191
CARL MARIA VON WEBER Andante i Rondo węgierskie op.35
ALEKSANDER TANSMAN Sonatina na fagot i fortepian
16.06 Sobota godz. 16.00
Marta Kowalczyk- skrzypce
Łukasz Chrzęszczyk - fortepian
Mariusz Gradowski - prowadzenie
OLIVIER MESSIAEN Fantazja na skrzypce i fortepian
SIERGIEJ PROKOFIEW 5 Melodii na skrzypce i fortepian op.35 bis
CÉSAR FRANCK Sonata A-dur na skrzypce i fortepian
FRANZ SCHUBERT Rondo brillant h-moll op.70
17.06 Niedziela godz. 16.00
Jennyfer Fouani - flet
Marianna Waszkiewicz - fortepian
Mariusz Gradowski - prowadzenie
CÉCILE CHAMINADE Concertino
LEONARDO DE LORENZO Suite Mythologique op. 38 nr 3 Apollo
HENRI DUTILLEUX Sonatina na flet i fortepian
DARIUS MILHAUD Sonatina
NIKOŁAJ RIMSKI-KORSAKOW Pieśń Arabska z baletu „Szeherezada”
KONCERT NADZWYCZAJNY
23.06 Sobota godz. 12.00
Anna Malikova – fortepian
Agnieszka Topolska - prowadzenie
FRANZ SCHUBERT "10 Ländler" D.336
FRANZ SCHUBERT Sonata fortepianowa e-moll D. 566
FERENC LISZT / FRANZ SCHUBERT
Der Wanderer
Der Atlas
Auf dem Wasser zu singen
ALEXANDR SKRIABIN Sonata fortepianowa nr 1 op.6
ALEXANDR SKRIABIN Sonata fortepianowa nr 7 op.64 Messe blanche
23.06 Sobota godz. 16.00
Aleksandra Kuls - skrzypce
Justyna Danczowska - fortepian
Anna S. Dębowska - prowadzenie
EUGÈNE YSAŸE Sonata G-dur na skrzypce solo op.27 nr 5
SIERGIEJ PROKOFIEW Sonata D-dur na skrzypce solo op.115
SIERGIEJ RACHMANINOW Wokaliza op.34 nr 14
JENŐ HUBAY Zefir op.30 nr 5
JOHANNES BRAHMS Sonata skrzypcowa nr 3 d-moll op.108
BÉLA BARTÓK Tańce rumuńskie
24.06 Niedziela godz. 16.00
Maja Syrnicka - skrzypce
Paweł Cłapiński - fortepian
Anna S. Dębowska - prowadzenie
FRYDERYK CHOPIN Andante spianato i Wielki Polonez Es-dur op.22
FRYDERYK CHOPIN Scherzo cis-moll.op.39
FERENC LISZT Sonata Dantejska
SIERGIEJ PROKOFIEW Sonata nr 1 f-moll na skrzypce i fortepian op.80
30.06 Sobota godz. 16.00
Paweł Janas - akordeon
Maciej Frąckiewicz - akordeon
Jan Topolski - prowadzenie
IGOR STRAWIŃSKI Pietruszka (opr. Paweł Janas, Maciej Frąckiewicz)
IGNACY ZALEWSKI Nawie
TOMASZ JAKUB OPAŁKA Rozdroża
EDWARD GRIEG Peer Gynt op.46 (opr. Paweł Janas, Maciej Frąckiewicz)
1.07 Niedziela godz. 16.00
Krzysztof Moskalewicz - fortepian
Agnieszka Topolska - prowadzenie
LUDWIG VAN BEETHOVEN Sonata fortepianowa nr 8 c-moll op.13 Patetyczna
FRYDERYK CHOPIN Ballada g-moll op.23
CLAUDE DEBUSSY Images (zeszyt I)
SIERGIEJ RACHMANINOW Preludia op.23 nr 4 D-dur, nr 5 g-moll, nr 6 Es-dur
7.07 Sobota godz. 16.00
Magdalena Bojanowicz - wiolonczela
Piotr Kopczyński - fortepian
Agata Mierzejewska - prowadzenie
IGOR STRAWIŃSKI Suita włoska
FRANCIS POULENC Sonata na wiolonczelę i fortepian
ALFRED SCHNITTKE Sonata na wiolonczelę i fortepian
ANDRZEJ BAUER Duotone
8.07 Niedziela godz. 16.00
Maria Włoszczowska - skrzypce
Bartosz Bednarczyk - fortepian
Agata Mierzejewska - prowadzenie
SIERGIEJ PROKOFIEW Sonata nr 2 D-dur na skrzypce i fortepian op.94 bis
FRANZ SCHUBERT Fantazja C-dur na skrzypce i fortepian D.930
14.07 Sobota godz. 16.00
Marianna Bednarska - marimba
Kinga Wojciechowska - prowadzenie
JOHANN SEBASTIAN BACH Wariacje Goldbergowskie: Aria, Wariacja V
KEIKO ABE Variations on Japanese Children’s Songs
TAKATSUGU MURAMATSU Land
ANDREW THOMAS Merlin
EMMANUEL SÉJOURNÉ Preludium nr 1
TOSHI ICHIYANAGI The Source
PIUS CHEUNG Etiuda e-moll
LEIGH HOWARD STEVENS Rhytmic Caprice
15.07 Niedziela godz. 16.00
Aleksandra Mańkowska - saksofon
Łukasz Chrzęszczyk - fortepian
Marcin Zdunik - prowadzenie
PIET SWERTS Klonos
FLORENT SCHMITT Legenda na saksofon altowy i fortepian op.66
RYO NODA Improvisation II na saksofon altowy solo
PAUL HINDEMITH Sonata na saksofon altowy i fortepian
FERNANDE DECRUCK Sonata Cis-dur na saksofon altowy i fortepian
ASTOR PIAZZOLLA Histoire du Tango (arr. na saksofon altowy i fortepian)
21.07 Sobota godz. 16.00
Maxima Sitarz - skrzypce
Mischa Kozłowski - fortepian
Agata Mierzejewska - prowadzenie
WITOLD LUTOSŁAWSKI Subito na skrzypce i fortepian
LUDWIG VAN BEETHOVEN Sonata skrzypcowa nr 7 c-moll op.30
MAURICE RAVEL Sonata skrzypcowa
KAROL SZYMANOWSKI Nokturn i Tarantela op.28
22.07 Niedziela godz. 16.00
Marcin Gadaliński - kontratenor
Mischa Kozłowski - fortepian
Agata Mierzejewska - prowadzenie
JOHN DOWLAND I saw my lady weep
JOHN DOWLAND Flow my tears
HENRY PURCELL Sweeter than roses
HENRY PURCELL Music for a while
RALPH VAUGHAN WILLIAMS The House of Life cykl sześciu sonetów do sł. Dante G. Rossetti’ego
28.07 Sobota godz. 16.00
Sylwester Smulczyński - tenor
Ewa Pelwecka - fortepian
Agata Mierzejewska - prowadzenie
ROBERT SCHUMANN Dichterliebe (Miłość poety) op.48 sł. H. Heine
SIERGIEJ RACHMANINOW
Ty pomnisz li wieczer (Czy pamiętasz ten wieczór) sł. A.K. Tołstoj
Ja żdu tiebia (Czekam na Ciebie) op.14 nr 1 sł. M. Dawidowa
U mojego okna (Pod moim oknem) op.26 nr 10 sł. G. Galina
Son (Sen) op.8 nr 5 sł. H. Heine
Sirień (Bez) op.21 nr 5 sł. E. Biekietowa
Wiesiennije wody (Wiosenne wody) op.14 nr 11 sł. F. Tiutczew
29.07 Niedziela godz. 16.00
Karolina Nadolska - fortepian
Agata Mierzejewska - prowadzenie
FRYDERYK CHOPIN Polonez-Fantazja As-dur op.61
PIOTR CZAJKOWSKI Grudzień z cyklu "Pory roku"
FRYDERYK CHOPIN Walc Es-dur op.18
FRYDERYK CHOPIN Mazurek G-dur op.50 nr 1
CLAUDE DEBUSSY Mazurek
ENRIQUE GRANADOS El amor y la muerte
IGNACY JAN PADEREWSKI Pieśń Miłosna G-dur op.10 nr 2 z „Album de Mai”
IGNACY JAN PADEREWSKI Polonez H-dur op.9
04.08 Sobota godz. 16.00
Karol Marianowski - wiolonczela
Maciej Grzybowski - fortepian
Dorota Kozińska - prowadzenie
MIECZYSŁAW WEINBERG II Sonata g-moll na wiolonczelę i fortepian op.63
ALFRED SCHNITTKE I Sonata na wiolonczelę i fortepian
05.08 Niedziela godz. 16.00
Katarzyna Budnik-Gałązka - altówka
Piotr Kopczyński - fortepian
Dorota Kozińska - prowadzenie
JOHANNES BRAHMS Sonata nr 2 Es-dur na altówkę i fortepian op.120
DYMITR SZOSTAKOWICZ Sonata na altówkę i fortepian op.147
NICOLÒ PAGANINI Sonata per la Grand Viola na altówkę i fortepian
11.08 Sobota godz. 16.00
DUO KOCIUBAN
Wiktor Kociuban - wiolonczela
Julia Kociuban - fortepian
Ewa Chamczyk - prowadzenie
FRYDERYK CHOPIN Sonata g-moll na wiolonczelę i fortepian op.65
ROBERT SCHUMANN Adagio i Allegro As-dur op.70
SIERGIEJ PROKOFIEW Sonata C-dur na wiolonczelę i fortepian op.119
12.08 Niedziela godz. 16.00
Marcin Zdunik - wiolonczela
Aleksandra Świgut - fortepian
Agata Kwiecińska - prowadzenie
FRANZ SCHUBERT Sonata a-moll na wiolonczelę i fortepian D.821 Arpeggione
KAROL SZYMANOWSKI Pieśń Roksany z opery "Król Roger" (opr. Paweł Kochański)
DYMITR SZOSTAKOWICZ Sonata d-moll na wiolonczelę i fortepian op.40
18.08 Sobota godz. 16.00
Maria Lenart - mezzosopran
Małgorzata Szymańska - fortepian
Dorota Kozińska - prowadzenie
PIOTR CZAJKOWSKI Romans Poliny z opery „Dama Pikowa”
ALEKSANDER BORODIN Kawatina Kończakówny z opery „Kniaź Igor”
PIOTR CZAJKOWSKI Arioso Olgi z opery „Eugeniusz Oniegin”
NIKOŁAJ RIMSKI-KORSAKOW III Pieśń Lela z opery „Śnieżynka”
CAMILLE SAINT-SAËNS Aria Dalili Mon coeur s'ouvre a ta voix z opery „Samson i Dalila”
GEORGE BIZET Habanera z opery „Carmen”
SIERGIEJ RACHMANINOW Nie poj, krasawica op.4 nr 4 sł. A. Puszkin
ANTON RUBINSTEIN Noc op.44 nr 1
ALEKSANDER GŁAZUNOW W krowi garit ogoń żełania
MILIJ BAŁAKIRIEW Ja lubila jego z cyklu „10 Pieśni” nr 5
JOHANNES BRAMHS Von ewiger Liebe op.43 nr 1
GUSTAW MAHLER Rheinlegendchen ze zbioru “Des Knaben Wunderhorn” (“Cudowny róg chłopca”) nr 7
ÉMILE PALADILHE Psyche
19.08 Niedziela godz. 16.00
Piotr Różański - fortepian
Dorota Kozińska - prowadzenie
CLAUDE DEBUSSY Estampes
SIERGIEJ RACHMANINOW Preludia cis-moll op.3 nr 2, B-dur op.27 nr 2
PIOTR CZAJKOWSKI Czerwiec, Październik (Pieśń jesienna) z cyklu "Pory roku"
SIERGIEJ RACHMANINOW Études-Tableaux es- moll op. 39 nr 5, c-moll op.33 nr 2, Es-dur op.33 nr 7
SIERGIEJ PROKOFIEW IV Sonata fortepianowa c-moll op.29
25.08 Sobota godz. 16.00
Marek Żwirdowski - puzon
Ewa Harasimiuk - puzon
Agnieszka Kopacka - fortepian
Ewa Chamczyk - prowadzenie
BALIA DWARIONAS Temat z wariacjami na puzon i fortepian
NIKOŁAJ RIMSKI-KORSAKOW Koncert B-dur na puzon i fortepian
WŁADYSŁAW BŁAŻEWICZ Koncert nr 2 na puzon i fortepian
SIERGIEJ RACHMANINOW Vocalise (opr. Keith Brown)
PIOTR CZAJKOWSKI Październik (Pieśń jesienna) z cyklu "Pory roku" (opr. Borys Grigoriew)
KAZIMIERZ SEROCKI Sonatina na puzon i fortepian
26.08 Niedziela godz. 16.00
DAROCH TRIO
Anna Daroch skrzypce
Tomasz Daroch wiolonczela
Maria Daroch fortepian
Oskar Łapeta - prowadzenie
ANTONÍN DVOŘÁK Trio fortepianowe op. 90 Dumki
SIERGIEJ RACHMANINOW Trio elegijne g-moll
WSTĘP WOLNY