KASIA
Posty: 1
Rejestracja: pn 17 wrz, 2012

wt 18 wrz, 2012

Jestem laikiem jeśli chodzi o skrzypce ale chciałabym dowiedzieć się na co zwrócić uwagę żeby odróżnić skrzypce fabryczne od lutniczych . W ogóle czy jest to możliwe dla takiej osoby jak ja. Proszę o pomoc w tej sprawie ponieważ w necie nic takiego nie znalazłam.




Zmieniłem nazwę tematu. Proszę zwrócić uwagę na interpunkcję i różnicę w wielkości liter (wielka/mała). Poprawny zapis umożliwia sprawniejsze poruszanie się po forum - nazwa jest bardziej czytelna - oraz oczywiście lepiej to wygląda. - Derry

Awatar użytkownika
Derry
Posty: 387
Rejestracja: ndz 11 kwie, 2010

wt 18 wrz, 2012

Na 100% odróżnisz fabryczne od manufaktury/lutniczych. Wystarczy spojrzeć na etykietę/labelę w środku instrumentu. Bardzo często jest tam nazwa firmy produkującej. Przy manufakturach i lutniczych różnica jest tylko w miejscu i osobie, która wykonała skrzypce, czy też inny smyczkowy instrument (labele to nazwa manufaktury i nierzadko wzorzec - np. Antoni Stradivarius - skrzypce wtedy są robione W STYLU Stradivariego, niekoniecznie są jego instrumentem lub oczywiście nazwisko lutnika). Przy tych dwóch "rodzajach" praktycznie nie ma co rozróżniać dla muzyka, czy to manufaktura, czy lutnicze, bo najważniejszy jest dźwięk.

Pozdrawiam serdecznie ;-)

Wróć do „Skrzypce”