Marcinkwasowicz
Posty: 1
Rejestracja: czw 01 maja, 2014

czw 01 maja, 2014

Witam! Gram na skrzypcach od 7 lat i szalenie mnie to kręci. Jednak od ostatniego czasu pojawiły się u mnie ciężkie problemy psychiczne, zlalecono mi oprócz terapii sport, ćwiczenia itp. Moje pytanie brzmi czy ćwiczenia na ręce typu pąpki, aniołki, podnoszenie cięższych rzeczy, mogą wpłynąć źle na technikę gry rąk? Z góry dziękuję za odpowiedzi. :-)

Mr_Skrzyp
Posty: 24
Rejestracja: śr 20 lut, 2013

czw 01 maja, 2014

Może nie jestem lekarzem, ale się wypowiem ;-) Uprawiam kalistenikę - ćwiczenia z własną masą ciała(czyli właśnie pompki, podciąganie na drążku, brzuszki itp.), 4 czy 5 miesięcy dłużej niż gram na skrzypcach(czyli około rok i 4 miesiące) nie zauważyłem u siebie negatywnych skutków ćwiczeń, staram się zawsze po treningu porozciągać około 10 min :-P Mogę też polecić bieganie lub rower - super sprawa i na pewno nic się nie stanie z Twoimi rękami :-) Co do siłowni i ćwiczeniu ramion, przedramion to, może lepiej się dopytaj specjalisty ;)
"Potykając się można zajść daleko; nie wolno tylko upaść i nie podnieść się." - Johann Wolfgang von Goethe

Bassman
Posty: 5
Rejestracja: pn 15 cze, 2015

pt 19 cze, 2015

Witaj!
Ćwiczenia siłowe mają wpływ na ręce.
Sam miałem taką sytułację z basówką..
Kiedyś ćwiczyłem tak domowo.. Sztanga pompki..
Ale zauważyłem że mimo codziennego grania na instrumencie gram co raz gorzej..
Myślę co jest? Może to wina ćwiczeń??
Na jakimś forum basowym czy gitarowym (już nie pamiętam) dowiedziałem się że takie ćwiczenia powodują sztywnienie palców..
W codziennym życiu tego nie odczujesz ale jak grasz na czymś w czym trzeba naciskać struny/klawisze to odczujesz różnicę.
Pozdrawiam Bassman
Rock Metal i Klasyka to co w moim sercu tyka!

Wróć do „Edukacja”