Klaudiaa
Posty: 7
Rejestracja: sob 08 lut, 2014

ndz 09 lut, 2014

Będę grać na skrzypcach. Chcę się czegoś nauczyć żeby było mi łatwiej tylko nie wiem czego. Chodzi o np. teorię itp. ;-)

Awatar użytkownika
rzepola
Moderator
Posty: 698
Rejestracja: sob 17 kwie, 2010

czw 13 lut, 2014

Ale w drugim stopniu, czy w pierwszym? Idziesz bez przygotowania? Chodzi o teorię skrzypcową czy ogólnomuzyczną?
Ćwiczu, ćwiczu.
Chodź, zarzępolę Ci na szczypcach duszy mojej!

Klaudiaa
Posty: 7
Rejestracja: sob 08 lut, 2014

sob 15 lut, 2014

rzepola pisze:Ale w drugim stopniu, czy w pierwszym? Idziesz bez przygotowania? Chodzi o teorię skrzypcową czy ogólnomuzyczną?


I stopień. Może być taka i taka. Chcę się nauczyć coś co uczy się na początku, coś łatwego..

Awatar użytkownika
rzepola
Moderator
Posty: 698
Rejestracja: sob 17 kwie, 2010

sob 15 lut, 2014

Poczekaj do szkoły zwłaszcza ze skrzypcami. Nie ucz się niczego sama na skrzypcach, bo możesz sobie w ten sposób duża krzywdę wyrządzić - ja tak zrobiłam i do tej pory żałuję. Z teorii to w pierwszym stopniu nie ma tak naprawdę nic, więc nie musisz się uczyć.
Ćwiczu, ćwiczu.
Chodź, zarzępolę Ci na szczypcach duszy mojej!

Awatar użytkownika
kinnn333
Posty: 14
Rejestracja: śr 19 lut, 2014

śr 19 lut, 2014

Jeśli masz jakiś keyboard to może pograj sobie jakieś odległości, jedna ręką 1dźw, drugą 2 dźw i próbuj określać czy to brzmi na wesoło, czy na smutno. Ale na pewno sama nie bierz się za instrument. Dobrym sposobem na "wdrożenie się" w muzykę jest słuchanie klasyki. Puszczaj sobie na youtubie jakieś "hity" typu Vivaldi-4 pory roku..
Nie wiem czego oczekujesz, napisz wiadomość do mnie to może coś Ci pomogę, podeślę pare linków :-)

Awatar użytkownika
rzepola
Moderator
Posty: 698
Rejestracja: sob 17 kwie, 2010

śr 19 lut, 2014

O, to prawda! Słuchaj dużo muzyki, poczytaj o kompozytorach, o instrumentach. Dużo informacji znajdziesz tutaj : http://muzykotekaszkolna.pl/ . Bardzo polecam tę stronę. Tutaj masz listę bardzo popularnych utworów, które wypada znać: http://zsm2.szczecin.pl/aktualne/2013_2 ... _kanon.pdf . Poszukaj ich sobie i zacznij słuchać. Są ułożone w kolejności chronologicznej od średniowiecza po współczesność. Znajdź okres, w którym czujesz się najlepiej. Utwory średniowieczne i renesansowe i współczesne pewnie na początku Cię zrażą, ale nie przekreślaj ich. Jesteśmy teraz przyzwyczajeni do innego rodzaju muzyki i "przestawienie się" wymaga trochę czasu. Na koniec szkoły pierwszego stopnia jest sprawdzian ze znajomości tych utworów (leci fragment, a Ty masz rozpoznać tytuł, kompozytora i epokę). Wiele osób uczy się po prostu na pamięć tych tytułów i często metodą prób i błędów wpisuje poprawne nazwy (czyli np. słyszy kwartet smyczkowy, a na liście był tylko jeden kwartet, więc to będzie to), bez rzeczywistego poznania utworów. Wystrzegaj się tego, bo to niegodne muzyka.
Ćwiczu, ćwiczu.
Chodź, zarzępolę Ci na szczypcach duszy mojej!

Klaudiaa
Posty: 7
Rejestracja: sob 08 lut, 2014

czw 20 lut, 2014

kinnn333 pisze:Jeśli masz jakiś keyboard to może pograj sobie jakieś odległości, jedna ręką 1dźw, drugą 2 dźw i próbuj określać czy to brzmi na wesoło, czy na smutno. Ale na pewno sama nie bierz się za instrument. Dobrym sposobem na "wdrożenie się" w muzykę jest słuchanie klasyki. Puszczaj sobie na youtubie jakieś "hity" typu Vivaldi-4 pory roku..
Nie wiem czego oczekujesz, napisz wiadomość do mnie to może coś Ci pomogę, podeślę pare linków :-)


Nie mam keyboardu, skrzypiec też nie :mrgreen: Pobawię się w ten sposób z gitarą. Czasami słucham muzyki klasycznej, coraz bardziej mi się podoba :-P

Klaudiaa
Posty: 7
Rejestracja: sob 08 lut, 2014

czw 20 lut, 2014

rzepola pisze:O, to prawda! Słuchaj dużo muzyki, poczytaj o kompozytorach, o instrumentach. Dużo informacji znajdziesz tutaj : http://muzykotekaszkolna.pl/ . Bardzo polecam tę stronę. Tutaj masz listę bardzo popularnych utworów, które wypada znać: http://zsm2.szczecin.pl/aktualne/2013_2 ... _kanon.pdf . Poszukaj ich sobie i zacznij słuchać. Są ułożone w kolejności chronologicznej od średniowiecza po współczesność. Znajdź okres, w którym czujesz się najlepiej. Utwory średniowieczne i renesansowe i współczesne pewnie na początku Cię zrażą, ale nie przekreślaj ich. Jesteśmy teraz przyzwyczajeni do innego rodzaju muzyki i "przestawienie się" wymaga trochę czasu. Na koniec szkoły pierwszego stopnia jest sprawdzian ze znajomości tych utworów (leci fragment, a Ty masz rozpoznać tytuł, kompozytora i epokę). Wiele osób uczy się po prostu na pamięć tych tytułów i często metodą prób i błędów wpisuje poprawne nazwy (czyli np. słyszy kwartet smyczkowy, a na liście był tylko jeden kwartet, więc to będzie to), bez rzeczywistego poznania utworów. Wystrzegaj się tego, bo to niegodne muzyka.


Znam dużo różnych utworów ponieważ z muzyki często mam tego typu sprawdziany oraz nauczyciel pyta co lekcję kilku uczniów z ostatnio poznanych utworów.. Czasami zdarza mi się uczyć kilku tytułów i zgadywać ale muszę z tym skończyć :-P

Wróć do „Edukacja”