Awatar użytkownika
KamRoko
Posty: 17
Rejestracja: ndz 20 sty, 2013

pn 04 lut, 2013

Cześć!
Jestem ciekawy co to jest wibracja i jakie ma funkcje.
Z góry dzięki
Skrzypce ukoją swoim wdziękiem dusze
moją.
Muzyka popłynie z ich wnętrza jak rzeka
przeszywając mnie,
Dotykając dna serca ludzkiego.

Awatar użytkownika
rzepola
Moderator
Posty: 698
Rejestracja: sob 17 kwie, 2010

pn 04 lut, 2013

Wibracja jest to szybkie, regularne i o niewielkiej amplitudzie falowanie częstotliwości/wysokości dźwięku. Służy upiększeniu dźwięku, dodania ładunku emocjonalnego, specyficznego zabarwienia. Tutaj masz wskazówki i wyjaśnienie: http://www.youtube.com/watch?v=zraCMnfqTso .
Pozdrawiam i powodzenia!
Ćwiczu, ćwiczu.
Chodź, zarzępolę Ci na szczypcach duszy mojej!

MonikaPL
Posty: 2
Rejestracja: sob 09 lut, 2013

sob 09 lut, 2013

Mam pytanie odnośnie wibracji...Mianowicie Czy osoba dorosła może nauczyć się wibracji na skrzypcach??
Skończyłam Ognisko Muz. 4 lata (niestety uczył mnie muzyk akordeonista o czym ja nie wiedziałam ,ze to ma istotne znaczenie dla mnie:( ) gram tylko w I pozycji.Gdybym wiedziała ,że właściwie zmarnowałam tylko bezcenny czas ,bo pieniądze można zarobić/odrobić,ale czas już nie wróci.Mam bardzo dobry słuch gram z nut i ze słuchu.Kocham skrzypce i gram teraz w zespole -folklor ludowy :) Tak bardzo chciałabym sie nauczyć wibracji ...wstydzę się pójść do szkoły muz.i poprosić o lekcje prywatne ,bo obawiam się ,ze mnie wyśmieją ;/ .Ale to siedzie we mnie i bardzo chce sie nauczyć wibracji.Tylko czy osoba dorosła nie majaca juz wiadomo giętkich dłoni..czy może osiągnąć zamierzony cel ? I ew ile miesięcy/lat uczy sie wibracji.
Prosze o szczere odpowiedzi :)

Awatar użytkownika
rzepola
Moderator
Posty: 698
Rejestracja: sob 17 kwie, 2010

sob 09 lut, 2013

W dziale "Giełda muzyczna" jest wiele ogłoszeń od osób, które gotowe są uczyć osoby dorosłe. Warto się przejść po jakichś ogniskach, akademiach muzycznych - młodzi będą chcieli sobie dorobić. Osoba dorosła jest w stanie nauczyć się wibracji, ale jeśli będzie tego próbowała samodzielnie, to najprawdopodobniej zrobi coś źle. Nauczyć się można nawet w tydzień, jeśli będziesz ćwiczyła (poprawnie!) tylko to po 13 h dziennie :). To bardzo indywidualna kwestia i ciężko powiedzieć, ile to zajmuje czasu.
Ćwiczu, ćwiczu.
Chodź, zarzępolę Ci na szczypcach duszy mojej!

MonikaPL
Posty: 2
Rejestracja: sob 09 lut, 2013

sob 09 lut, 2013

Dziękuje za odpowiedź.Chętnie nawet bardzo chętnie zgłosiłabym się na lekcje prywatne,ale mieszkam na takim zad...u kulturalnym ,że dojazd kosztowałby mnie więcej niż same lekcje ;/ Ale i tak cos musze wykombinować w tym kierunku :)


Wróć do „Edukacja”